Welco vastu võeti võõrsilt väärt võit

FC Kuressaarel oli võõrsil Tartu JK Welcoga tähtis kohtumine ning kuigi jäädi esimesel poolajal 0:1 kaotusseisu, siis suudeti seis kiiresti ümber pöörata ja lõpuks võideti mäng 3:1.

Tartu Annelinna kunstmurustaadionil mängitud kohtumises viis Mikk Valtna võõrustajad 35. minutil 1:0 juhtima, kui saarlaste kaitse läks liiga optimistlikult palli vahelt lõikama ja kastis vabaks jäänud ründaja kasutas oma võimaluse hästi ära.

Kaks minutit hiljem lõi Tõnis Koppel 1:1, kui saatis 35 meetrilt palli üle vastaste väravavahi lati alla. Kolm minutit enne poolaja lõppu tegi sama mees juba seisuks 2:1, kui jõudis enne Welco väravavahti lahtise pallini ja mänguvahendi võrku lükkas.

Meeskonda juhendanud Martti Pukk ütles, et kuigi soojendusel tundusid mehed pikast sõidust uimased, alustati mängu siiski hästi. Rünnakul teeniti nurga- ja karistuslööke ning avavärav oli õhus. “Welco tasapisi kosus ja kasutas oma võimaluse ära,” lausus ta. “Pead me sellest norgu ei lasknud, jätkasime samamoodi ja päris kiirelt tulime kaotusseisust välja.”

Teisel poolajal rullus väljakul võrdsete vastaste kohtumine, kus head võimalused skoori teha olid Amor Luubil ja Mario Sternil, väljakuperemehed Kure väravas seisnud Enri Nurmikule ohtlikuks ei saanud. Mängu lõppskoori vormistas 88. minutil Sander Laht, kui realiseeris värava eest Maarek Suursaare täpse tsenderduse.

“Kui Welcot Tartus võidame, peab rahul olema,” märkis Martti Pukk. “Nüüd tuleb peaaegu kahenädalane mängupaus ja peame aktiivsed olema. Mõningates asjades saab kindlasti juurde panna, et kodus Levadia duubli vastu samas rütmis jätkata.”

FC Kuressaare järgmine mäng Esiliigas on Kuressaare kunstmurustaadionil neljapäeval, 30. märtsil kell 19.00 Tallinna FC Levadia U21 meeskonnaga.

Esiliiga III voor
Laupäev, 18.03.2017 kell 13.00 Tartu Annelinna kunstmurustaadion
mitteametlik protokoll

Mänguolud: +4, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 84

Tartu JK Welco – FC Kuressaare 1:3 (1:2)
Väravad:  35. Mikk Valtna – 37., 42. Tõnis Koppel, 88. Sander Laht
Hoiatused: 44. Jarko Lilleallik – 53. Sander Laht

Tartu JK Welco: Lauri Särak, Marten Kihho (66. Siim Kaasik), Johannes Theodor Kollist, Jarko Lilleallik, Mihkel Lõhe, Karl Joosep Mark, Kristofer Reinberg (46. Kaarel Torop), Hendrik Vellama, Taavi Vellemaa (86. Karl-Miikael Mirka), Mikk Valtna, Andres Joosep.
Varus: Edgar Leht, Karl-Miikael Mirka, Rain Näkk, Kaarel Torop, Karl-Martin Uiga, Siim Kaasik.

FC Kuressaare: Enri Nurmik, Urmas Rajaver, Mario Pruul, Sander Viira, Reivo Vinter (52. Eerik Poopuu), Märten Opp (77. Margus Rajaver), Amor Luup, Sander Laht, Mario Stern (69. Reiko Mäeorg), Tõnis Koppel (57. Mikk Rajaver), Maarek Suursaar.
Varus: Eerik Poopuu, Mikk Rajaver, Margus Rajaver, Reiko Mäeorg, Elari Valmas.

Väljakukohtunik: Denis Petrov
Abikohtunikud: Sander Sepp, Ahti Lepp