Võidupõud lõppes Tuleviku vastu

Autor: Alver, 6 oktoober, 2018

FC Kuressaare lõpetas neli kuud kestnud punktipõua, kui võitis võõrsil 2:1 Viljandi JK Tuleviku ja suurendas sellega Pärnu JK Vapruse ees oma eduseisu 4 punktile.

Seda hetke oleme oodanud 13 mängu ja neli kuud,” tunnistas peatreener Jan Važinski. “Meistriliigas on juba nii, et on olemas pisut mugavamad vastased. Nii võitis Tulevik kolm korda Kalevit ja meie kolm korda Tulevikku.”

Kohtumine Viljandi linnastaadionil algas Kurele kurjakuulutavalt, kui Sander Viira sai juba teisel minutil vastase vastu reeglivastase mängimise eest kastis kaardi ja võõrustajad teenisid penalti, mille väravavaht Ingmar Krister Paplavskis tõrjus.

Edasi jätkus mängu Tuleviku domineerimisel, kuid 30. minutil andis Viira täpse söödu kaitseliini selja taha ja Sander Laht lõi ühe puutega 1:0. Kolm minutit hiljem magas Rasmus Saar maha Rainer Peipsi äärest sissejooksu ja ründaja lõi seisuks 1:1.

“Võtmesõna oli see, et Tulevik pidi kodus domineerima,” selgitas Jan Važinski. “Aga nii ei ole nad ohtlikud ja saime vastata kontratega. Aga väljak oli raske, meile pärast mänge kunstmurul keeruline, aga saime hakkama.”

Teist poolaega alustas isukamalt Kuressaare ja 50. minutil andis Oliver Rass täpse söödu läbijooksnud Lahele ja hetk varem head momenti omanud ründaja viis saarlased 2:1 juhtima. Seda eduseisu suudeti hoida ka lõpuni.

“Teisel poolajal eksisime ise vähem,” leidis Jan Važinski. “Meil oli distsipliin ja suutsime korralikult tegutseda palliga ja pallita. Kui tavaliselt oleme ise saanud riietusruumi värava, siis nüüd suutsime selle ise lüüa.”

Väga magusad punktid ja kui me vaatame tabelisse, siis ikka üliolulised,” rõõmustas Sander Laht. “Viimased kolm mängu oleme tegelikult väga hästi mänginud, aga Narva ja Paide vastu jäi natuke puudu. Esimene poolaeg ei tulnud kõige paremini välja, sest viimased kohtumised mängisime kunstmurul ja nüüd oli väga pehme väljak. Vaheajal meid natuke raputati ka ja saime end pärast paremini käima.”

Sander Laht märkis, et kuigi edu on suurima konkurendi Pärnu ees nüüd 4 punkti, siis see ei tähenda kindlasti seda, et kõik on väljalangeja osas otsustatud. “Võitlus kestab kindlasti edasi,” lausus ta.

Ka Jan Važinski hinnangul on võitlus veel ees. “Kui Vaprus peaks kusagilt punkti saama, siis otsustab kõik viimane kohtume. Me ei taha seda ja kindlasti läheme punkte võtma Kalevilt, Tammekalt ja Floralt,” lausus ta.

  1. oktoobril kell 13.00 Viljandi linnastaadionil

Mänguolud: +12, pilves hoovihmadega ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 436

Viljandi JK Tulevik – FC Kuressaare 1:2 (1:1)

Väravad: 33. Rainer Peips – 30., 50. Sander Laht

Hoiatused: 54. Indrek Ilves, 80. Tanel Lang – 2. Sander Viira, 60. Elari Valmas, 72. Amor Luup

Viljandi JK Tulevik: Andreas Kallaste, Gustav-Hendrik Seeder (64. Roger Teor), Gerdo Juhkam (76. Lauri Elur), Janar Õunap, Indrek Ilves, Kristjan Kask, Tanel Lang, Herol Riiberg, Illimar Loigo, Rainer Peips, Kristen Kähr.

Varumängijad: Karl-Romet Nõmm, Roger Teor, Lauri Elur, Gunnar-Laur Sindi, Karl Rudolf Org.

FC Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Rasmus Saar, Ranon Kriisa, Mario Pruul, Sander Viira, Mairo Miil, Karmo Paju (61. Amor Luup), Sander Seeman, Oliver Rass (70. Karl Ivar Maar), Elari Valmas, Sander Laht.

Varumängijad: Karl Ivar Maar, Amor Luup, Margus Rajaver, Eerik Poopuu.

Peakohtunik: Roomer Tarajev

Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Sander Saga

Neljas kohtunik: Karl Koppel