Viimase hetke tabamus tõi meeskonnale magusa võidu

Esindusmeeskond pidi Tartus viimased minutid mängima vähemuses, aga siiski suudeti Sander Lahe viimase lisaminuti tabamusest vormistada võõrsil 2:1 võit JK Welco üle.

„Magusaim võit, mis olla saab,“ tunnistas mängiv peatreener Sander Viira. „Kui tundus, et meil selles mängus pole õnne, siis nüüd on väga hea emotsioon ja usun, et see annab meile hooaja lõpuks veel hoogu juurde.“

Saarlased jäid Tartu Tamme staadionil vähemusse 84. minutil, kui keskkaitsja Elari Valmas tegi tartlaste ohtlikul rünnakul hullema vältimiseks ründaja vastu viimase lootuse vea.

„Õige otsus,“ märkis Sander Viira. „Ega tal midagi üle ei jäänud, me tegime ise rünnakul valed otsused, kaotasime palli ja see sundis Elarit ka määrusi rikkuma.“

Kuigi jäädi vähemusse, sai määravaks Welco väravavahi ja kaitsja eksimus, mille kasutas ära Sander Laht, kes lõi 90.+4 tähtsa võiduvärava.

„Eks see nende eksimus tuli ka meie hea pressingu tulemusena, mis sundis neid otsustaval hetkel eksima,“ lausus Viira.

Mängu alustasid saarlased hästi, kuid siis korraldasid keskkaitsjad segaduse ja juba 8. minutil viis Geir-Kristjan Suurpere võõrustajad 1:0 juhtima.

Seejärel said külalised initsiatiivi enda kätte ja 32. minutil viigistas Urmas Rajaver nurgalöögijärgses olukorras mänguseisu. Teisel poolajal sai hea võimaluse Maarek Suursaar, kui vastaste väravahi tegi sööduvea, kuid kahjuks liiga surim väravakütt seekord libises ja olukord läks luhta. Väravale oli lähedal veel Karmo Paju, kelle kauglöögist käis pall tartlaste mõlemas väravapostis.

„Tundus, et meil on palju ebaõnne, aga lõpus pöördus see kõik õnnelikuks lõpuks,“ lausus Sander Viira.

Järgmises voorus kohtub meeskond laupäeval, 1. oktoobril kell 16.00 Kuressaares FC Flora U19 võistkonnaga.

Esiliiga B, 31. voor
Reede, 23.09.2016 kell 19:00, Tartu Tamme staadion
mitteametlik protokoll

Mänguolud: +10, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 118

Tartu JK Welco – FC Kuressaare 1:2 (1:1)
Väravad: 8. Geir-Kristjan Suurpere – 32. Urmas Rajaver, 90.+4. Sander Laht
Hoiatused: 58. Geir-Kristjan Suurpere – 18. Sander Viira, 72. Maarek Suursaar, 88. Mario Stern
Eemaldamine: 84. Elari Valmas (vlv)

Tartu JK Welco: Lauri Särak, Timo Kuus, Henri Loodmaa, Allan Pilvet, Lehar Savikink, Jarko Lilleallik, Siim Sillaots (71. Marti Pähn), Kaarel Torop, Geir-Kristjan Suurpere, Hendrik Vellama (73. Mihkel Lõhe), Andres Joosep (85. Marten Kihho).
Varus: Marten Margus, Mihkel Lõhe, Kristofer Reinberg, Karl Joosep Mark, Siim Kaasik, Marten Kihho, Marti Pähn

FC Kuressaare: Enri Nurmik, Jaanis Kriska, Elari Valmas, Reio Alt, Urmas Rajaver, Tõnis Koppel (46. Mario Stern), Maarek Suursaar (85. Ott Torn), Karmo Paju (89. Mario Pruul), Sander Viira, Margus Rajaver (75. Amor Luup), Sander Laht
Varus: Mario Pruul, Miikael Tuus, Ott Torn, Mario Stern, Amor Luup

Väljakukohtunik: Elar Tarkus
Abikohtunikud: Thor Vaas, Mihkel Teder