Viikingikiiver kannab Kure võitudele

Autor: Alver, 25 oktoober, 2018

Tõstmaks enda võitlusvaimu, parandamaks meeskonna ühtekuuluvuse tunnet ja tuletamaks viikingijõudu meelde kõigile oma vastastele sammub FC Kuressaare meeskond nüüd kodumängudes väljakule sõjamehe kiivriga.

Kuressaare linnastaadionil mängitud Premium liiga kohtumises Tallinna JK Kalevi vastu jäi meeskond vähemusse ja 1:3 kaotusseisu. Võitlusväljal raskesse hetke jäänud viikingid ei murdunud olukorras, mida enamasti peetakse lootusetuks. Vastased murti maha ja kuigi tablool olid viiginumbrid said võitjatena troonida väljakuperemehed. „See oli see viikingikiiver, mis meile jõudu andis,“ ütles otsustava tabamusega hiilanud Sander Laht pärast kohtumist.

Ja nii vallutasid saarlased juba aegade hämaruses Sixtuna, tegid retke Pütsantsi müüride alla ja osalesid Poltaava lahingus. Viikingiveri on kandnud suurtele tegudele ja lööb välja veel tänastegi toimetamiste juures.

Nii on viikingite identiteeti püüdnud kanda ka FC Kuressaare. Oma meestele toetudes ei ole kardetud väljakutseid, rinda on pistetud endast suuremate ja vägevamatega ning kui on ka tappa saadud on uuesti jalgele tõustud ja nii mõnelgi tugeval oponendil hoopis ise nina veriseks löödud. Nüüd annab viikingikiiver lisajõudu nii mängijatele, kui fännidele.

„Kalevi meeste ja kohtunike pilgust oli näha, et pole tavaline väljakule marssimine,“ tunnistas meeskonna koos kiivriga kaptenina väljakule viinud Mario Pruul. „Nende nägudest võis vast välja lugeda uudishimu ja hämmastust, et sellise vägeva viikingi sümboolikaga väljakule lähme. Aga see käib meie identiteediga kokku ja kas siis kiirvist tulenevalt või mitte, siis selles mängus näitasime sel tõelist viikingiverd ja tahet, et nii raskest olukorrast suutsime välja tulla.“

Mario Pruul lisas, et kiivriga väljakule minek tekitas temas ja meeskonnas kindlasti natuke elevust ja päris tavaline mängu rutiin ei olnud. Samas keskendumist selline uus tava ei seganud ja ilmselt tekitas meeskonnale seda ühtekuuluvustunnet suuremaks.

Enne mängu kapten Mario Pruulilt kiivri hoiule saanud fänn Jüri Virves, ei osanud öelda, kui palju tribüünid lisa said, kuid tõdes, et ega ta halba ei tee. „Ja 1:3 pealt tulime ikkagi välja. Pigem võisid mängijad sellest lisamotivatsiooni saada,“ lisas ta.

Kiiver valmis AS Bauroc toel.