Jana Pipar/EJL

Victoria Vihman aitas koondise võidule

Tüdrukute U17 jalgpallikoondis alustas pühapäeval mänge kodusel UEFA Sõprusturniiril, kus esimeses kohtumises teeniti penaltiseerias 5:4 võit Liechtensteini eakaaslaste üle. Väravas seisis FC Kuressaare puurilukk Victoria Vihman.

Eesti alustas oma esimest mängu turniiril hästi, kui avapoolaja viimasel minutil mindi Kärt Hüdsi tabamusest juhtima. Eduseisu hoiti 71. minutini, kui vastaste kapten Fiona Batliner kasutas ära Eesti kaitsjate eksimuse ning suutis rahulikult lahendada üks ühele olukorra väravavahiga.

Kuna kohtumise normaalaeg lõppes viigilise tulemusega, nägi UEFA Sõprusturniiri juhend ette, et võitja selgitatakse penaltite abil. Tasavägises seerias näitas kindlamat jalga Eesti, alistades vastased 5:4. Eesti sai penaltiseeria võidu eest tabelisse kirja kaks punkti, Liechtenstein kaotuse eest ühe.