Vanameister Märt Kluge tõmbab putsad taas jalga

Autor: Alver, 13 detsember, 2017

FC Kuresaare endine kapten, meeskonna eest 253 mängus 22 väravat löönud keskkaitsja Märt Kluge on võtnud nõuks pärast pikka vigastuspausi kollases särgis taas väljakule joosta.

Viimase ametliku kohtumise mängis Märt Kluge septembris 2014 ja tekkinud kolme aastase pausi ajal ei ole ta kahel esimesel palli puudutanud, küll on aga keskkaitsja viimase aasta jooksul oma lõbuks mõned trennid teinud.

“Plaan on hooaja ettevalmistusest osa võtta,” märkis ta, lisades, et võtab siiski päeva korraga. “Füüsiline vorm on vast elu parim, kuid aeroobne annab veits soovida. Samas osa vanameistreid lahkub meeskonnast ja seega kogemus ei teeks meeskonnale halba. Aga eks näis mis saama hakkab. Kui vormi saan ehk saab mõned korrad väljakule ka.”

Peatreeneri kohusetäitja Sander Viira ütles, et Märt Kluge plaan on tervitatav, sest on väga positiivne, kui vanemad mehed leiavad endas sisu mängida. “Märt annab kindlasti juurde mentaalse poole pealt, sest ta oli kindlasti üks meeskonna liidreid väljakul,” lausus ta.

“Ei oska öelda, millisel tasemel Märt praegu palliga on, sest mängupaus oli pikk, aga kindlasti on ta füüsiliselt tugev mängija ning selle kasulikkus tuleb välja just nurgalöökide ja standardolukordade mängimisel. Ta paneb ikka mehed kastis korralikult paika ja ega ta muidu poleks kapten olnud.”

Sander Viira sõnul on FC Kuressaarele vaja kaitses meest, kes korda hoiaks. “Aga meile on üldiselt iga mees tähtis, sest eelmisel hooajal oli just mõnest lisamängijast suur puudus,” tõdes peatreener.