Uus noortetööjuht on Mario Pruul

Autor: Alver, 6 jaanuar, 2017

Seni FC Kuressaare meeskonnas keskkaitsjana mänginud Mario Pruul otsustas klubi arengusse senisest enam panustada ja sellest aastat on tema täita noortetööjuhi ülesanded.

“Otsustasin sellesse ametisse astuda, kuna sellist pakkumist igapäev ei tehta ja ei tahtnud seda maha magada,” lausus Mario Pruul. “Loomulikult tean, et see on minule suur väljakutse, aga iseenda arenguks ongi vaja end mitte liiga pikalt liiga mugavalt tunda ja uusi väljakutseid proovida.”

Kuna klubil siiani vajalikul tasemel tegutsenud noortetööjuhti ei olnud, siis otseselt keegi kohapeal igapäevast tegevust ka ei suunanud. “Treenerid on küll tublid olnud, aga kindlasti saame igas asjas koos juurde panna, et paari aasta jooksul saaksime tugevana ja kindlana iseseisvaks saada ning kogu klubiga seonduvat raskust ise kanda,” selgitas Pruul.

Endale seab Mario Pruul eesmärgiks koos treeneritega sportliku poole kvaliteedi tõstmise, et lastel oleks FC Kuressaares huvitav ja hea olla. Ta tahab saada lüliks treenerite vahel, et igapäevased treeningud ja tegevused sujuks. Kindlasti näeb ta enda ülesandena ühtse visiooni loomist ja arendamist.

Mario Pruul omab UEFA B treenerilitsentsi ja kindlasti hakkab ta ka ise lapsi treenima, kuid ei saa veel sajaprotsendiliselt öelda milliseid gruppe. Pruuli treenerikarjäär sai aga alguse FC Kuressaares, kuhu ta on nüüd ringiga tagasi jõudnud. “Eeldatavasti targemana ja suurema kogemuse pagasiga,” märkis ta lootusrikkalt.

Viimased kolm aastat arendas ta koos Pelle Pohlakuga Kose valla jalgpallielu FC Koses ning veel on töötanud treenerina Harju Jalgpallikoolis.