Taritu alustas meistrivõistlusi etapivõiduga (lisatud video)

3 minuti lugemine

Nädalavahetusel Kuressaare spordihoones mängitud 2014. aasta Saare maakonna minijalgpalli meistrivõistluste esimese etapi võitis tiitlikaitsja FC Taritu meeskond.

Finaalis asus FC Taritu FC Salme vastu Janek Meedi 3. ja Kristen Mere 6. minuti väravatest 2:0 juhtima, kuid kaks minutit hiljem lõi Mikk Rajaver ühe tagasi. 10. ja 12. minutil lisas aga Janek Meet Taritule veel kaks väravat ja tiitlikaitsja juhtis 4:1. Viimasel minutil lõi Mikk Rajaver ühe tagasi ja kohtumine lõppes FC Taritu 4:2 võiduga.

Finaalmängu video siit

„Finaalis ei olnud kindlat midagi, vastased olid tublid, aga seekord olime neist pisut paremad,“ tunnistas FC Taritu kapten Raimond Salong. „Kaks kiiret väravat tegi meie elu pisut lihtsamaks, aga neil oli ka lühike pink ja ilma vahetuseta mängimine andis tunda.“

Salme meeskonna ründaja Maikko Mölder, kes ise veerandfinaalis saadud vigastuse tõttu otsustavaid mänge pingilt pidi jälgima, tõdes, et seekordses finaalis andis tunda meeste puudus. „Mängupilt oli võrdne, aga lihtsalt ei löönud ära,“ lausus ta, lisades, et rünnakute lõpetamine ja realiseerimine jätsid soovida.

Raimond Salong avaldas lootust, et FC Taritul õnnestub meistritiitlit kaitsta. „Tase on ühtlane, kedagi ei saa mütsiga lööma minna, kõik võivad kõiki võita,“ tunnistas ta, et see ei saa olema kerge ülesanne.

Meistrivõistluste teine etapp mängitakse uue aasta 4.-5. jaanuaril.

Esimese etapi play-off (alagrupimängude tulemuste põhjal)
Esimene veerandfinaal: FC Salme 1 – 1 (pen 5 – 4) Lümanda Rähnid
Teine veerandfinaal: Kure U17 0 – 1 GOSPA FC
Kolmas veerandfinaal Salme Dünamo 1 – 1 (pen 1 – 2) Sworve
Neljas veerandfinaal: FC Taritu 8 – 0 HP Autohooldus