Tammeka vastu mängu ei leitud

Premium liigas suutis FC Kuressaare võõrsil Tartu JK Tammeka vastu püsida mängus poolaja, kuid lagunemine mängu teises pooles tõi kokkuvõttes 1:6 kaotuse.

“Esimese mängisime normaalselt ja teise kuni nende kolmanda väravani,” tõdes meeskonna peatreener Jan Važinski. “Raskused tulid sunnitud vahetustest, sest meil ei olnud pingilt võtta ründajat ja äärekaitsjat. Ei olnud võrdne vahetus. Teiseks arvasid mängijad, et mängus ei ole midagi, kuna Pärnu kaotas ja kõik on selge. Teeme õiged järeldused, valmistume läbi Pärnuga kohtumise üleminekumängudeks.”

FC Kuressaare kapten Sander Viira ütles, et kahjuks jättis suhtumine soovida. “Eks ma raputasin ka kõiki,” rääkis ta. “Flora vastu oli kõik korras, aga täna ei oska öelda kas varane ärkamine või pikk sõit, igatahes midagi ei toiminud.”

Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul mängitud kohtumises asusid võõrustajad 2:0 juhtima. Saarlased olid raskustes võõrustajate pressinguga ja kuidagi ei saadud palli pidama. Ja kui tundus, et Tammeka võtab probleemideta oma, siis Kure mehed arvasid teisiti. Esmalt oli parim võimalus Maarek Suursaarel, kui ta sai Sander Lahe tsenderdusest peaga löögile, kuid väravavaht tõrjus posti äärde lennanud palli.

1. minutil ei realiseerinud penaltit Karmo Paju, kuid kolm minutit hiljem lõi Sander Laht karistuslöögist 1:2. Paraku lasti vastasel pärast puhkepausi lüüa neli vastuseta jäänud väravat.

Kuna Pärnu kaotas kindlat Kaljule, siis langevad nemad esiliigasse ja Kuret ootavad üleminekumängud kas FC Elva või Rakvere JK Tarvasega. “Kõigepealt on meil printsipiaalne kohtumine Vaprusega, sest oleme neilt saanud vaid ühe punkti ja seepärast alla võidu ei saa me endale lubada,” rääkis Sander Viira.

“Kumba vastast üleminekumängudel eelistada on keeruline öelda. Mõlemad meeskonnad on sarnaselt võitlejad, kuid tundub, et Elva on praegu paremas hoos.”

Premium liiga 35. voor

1. novembril kell 13.00 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul

Tartu JK Tammeka – FC Kuressaare  6:1 (2:1)

Mänguolud: +9, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 372

Väravad: 16., 59. Sten Reinkort, 23. Kevin Anderson, 64. Tristan Koskor, 72. Reio Laabus, 90. Mart Paul Preiman – 45+1. Sander Laht

Hoiatused: 40. Mart Paul Preiman, 42. Akim Saeed Sairinen, 44. Tauno Tekko – 79. Sander Seeman

Tartu JK Tammeka: Karl Johan Pechter, Akim Sairinen, Reio Laabus, Kevin Anderson (70. Daaniel Maanas), Mihhail Slaštšjov, Tauno Tekko, Andre Paju, Henri Järvelaid, Sten Reinkort (69. Artur Uljanov), Mart Paul Preiman, Tristan Koskor (76. Rait Läll).

Varumehed: Carl Kaiser Kiidjärv, Daaniel Maanas, Mihkel Järviste, Artur Uljanov, Martin Jõgi, Rait Läll, Patrick Genro Veelma.

FC Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Rasmus Saar, Ranon Kriisa, Sander Viira, Mairo Miil (42. Margus Rajaver), Karmo Paju (72. Märten Opp), Sander Seeman, Oliver Rass, Amor Luup, Sander Laht, Maarek Suursaar (46. Eerik Poopuu).

Varumehed: Eerik Poopuu, Märten Opp, Margus Rajaver.

Peakohtunik: Kristo Külljastinen

Abikohtunikud: Aron Härsing, Maikel Mikson

Neljas kohtunik: Roomer Tarajev