Allan Mehik

Tallinna Kaleviga õnnetu mäng

Kuigi FC Kuressaare jäi jalgpalli Premium liiga kohtumises võõrsil 0:5 alla Tallinna JK Kalevile, kaotas meeskond vigastusega kolm põhimängijat ja mängis viimased pool tundi vähemuses, kuna kõik vahetused olid tehtud.

Tallinnas Kalevi staadionil mängitud kohtumises pidid vigastusega väljakult lahkuma kapten Sander Viira, kes sai löögi vastu jalga, Karl-Ivar Maar tõmbas ära reie tagalihase ja Rasmus Saar väänas hüppeliigest ja viidi kiirabiga haiglasse. Kohtumise lõpuni mängis longates ka Maarek Suursaar.

“Halb päev igas mõttes, aga mis teha,” tõdes peatreener Jan Važinski. “Viiraga pole ilmselt asi nii hull, aga Maar on kindlasti paar nädalat väljas. Kõige hullem on Rasmusega, loodame, et luud on terved, kuid millal ja kas ta mängida saab on raske öelda.”

FC Kuressaare oli esimesel poolajal hädas võõrustajate pikkade söötudega kaitseliini taha ja ründajad said üks-üks olukorda väravavaht Ingmar Paplavskisega. 11. minutil sai viimasega karistusala joonel pärast kaaslaselt saadud kannasöötu silmitsi Roman Sobtšenko, kes lõi ka 1:0.

Teisel poolajal jõudsid Kalevi mehed eesmärgile veel neljal korral, kusjuures 85. minutil jäeti kasutamata penalti. Kohe pärast seda oli ka saarlaste parim võimalus, kui Sander Laht lõi palli põiklatti.

“Need 24 tundi puhkuse aega enam, mis Kalevi mehed kahe mängu vahel said otsustas täna ka mängu,” märkis Jan Važinski. “Kalevil oli suur eelis, nende mängijad olid värsked ja meil kanged. Kui sa oled väsinud, siis annab see igas asjas tunda. Peame tegema õiged järeldused, igaüks peab vaatama enda sisse ja kõik koos peame analüüsi tegema.”

17. märtsil kell 13.00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul

JK Tallinna Kalev – FC Kuressaare  5:0 (1:0)

Mänguolud: -4, päikesepaisteline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 205

Väravad: 11., 57. Roman Sobtšenko, 48. Ioan Jakovlev, 56. Takuya Matsunaga, 71. Gregor Wahl. Realiseerimata penalti: 85. Andre Järva

Hoiatused: 14. Alger Džumadil – 84. Ingmar Krister Paplavskis

Tallinna JK Kalev: Daniil Koroljov, Andreas Raudsepp, Sandro Embalo, Artjom Artjunin, Hans-Kristjan Hansberg, Hidetoshi Wakui, Takuya Matsunaga, Abdoul Karim Conte (63. Andre Järva), Alger Džumadil (32. Gregor Wahl), Roman Sobtšenko (72. Reinhard Reimaa), Ioan Jakovlev.

Varumehed: Karl Andre Vallner, Kaspar Laur, Daniil Ševiakov, Gregor Wahl, Reinhard Reimaa, Juhan Jograf Siim, Andre Järva.

FC Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Mario Pruul, Elari Valmas, Sander Viira (38. Rasmus Saar; 55. Renno Soosaar), Mairo Miil, Sander Laht, Sander Seeman, Märten Opp (46. Oliver Rass), Mario Stern, Karl Ivar Maar, Maarek Suursaar.

Varumehed: Roland Kütt, Renno Soosaar, Rasmus Saar, Margus Rajaver, Karmo Paju, Eerik Poopuu, Oliver Rass.

Peakohtunik: Kristo Tohver

Abikohtunikud: Aron Härsing, Artur Telling

Neljas kohtunik: Mart Martin