Tallinna Kalevi vastu meeskondlik töövõit (lisatud videolink, kokkuvõte ja Sander Lahti intervjuu)

Kuigi FC Kuressaare jäi võõrsil JK Tallinna Kalevi vastu 0:1 kaotusseisu, suudeti kiirelt olukorrast välja tulla ning nelja minutiga löödud väravatest kohtumine 2:1 võidusadamasse tüürida.

“Näitasime iseloomu, saime raskes seisus ülimagusad kolm punkti ja teenisime töövõidu,” rääkis meeskonda juhendanud Martti Pukk. “Pidime tegema kolm sunnitud vahetust, aga mehed uskusid endasse. Olime täna Kalevist paremad.”

Kui esimesel poolajal ründas ohtlikumalt Kuressaare, siis kumbki meeskond korralikke väravavõimalusi siiski luua ei suutnud. Teisele poolajale tulid väljakuperemehed isukamalt ja 52. minutil jõuti ka eesmärgile. Karmo Paju kaotas keskväljal palli, mille Kalevi mehed kahe sööduga Kuressaare värava ette mängisid ja Enri Nurmikut edestanud Andre Järva lükkas palli meetrilt võrku.

Saarlased polnud aga murtud, sest vaid neli minutit hiljem jõuti viigini. Nurgalöögist lendas pall tahaposti, kus Sander Viira lõi palli peaga latti, maha põrganud palli lükkas Margus Rajaver peaga väravasse seisuks 1:1. 60. minutil andis Sander Laht täpse tsenderduse värava ette, kus Mario Stern mänguvahendi peaga Kalevi võrku koksas ja lõppseisu 2:1 vormistas.

Sander Laht tunnistas, et võidu tõi hea meeskonnatöö. “Kaotusseisust tulime kiirelt välja, olime meestega kõik asja kallal, kuigi graafik on tihe ja kõik on tühjad,” lausus ta. “Ega meil kaotada polnud midagi, andsime endast parima. Nüüd on kaks päeva aega taastuda ja siis saame minna Infoneti vastu ja seejärel vajalikule puhkusele.”

Mängu olid sunnitud hüppeliigese vigastusega pooleli jätma Elari Valmas ja Maarek Suursaar, reie tagalihast venitas Reio Alt. “Ei hakka ennustama, mis saab,” rääkis Martti Pukk. “Vaatame homme ja pingutame, et mehed saaks pühapäevaks mängukorda, aga kui ei saa, siis on võimalus kellelgi teisel.”

Juba pühapäeval mängib meeskond taas võõrsil FCI Tallinna U21 võistkonna vastu.

Mängu Tallinna Kalevi vastu saab järele vaadata Soccernet.ee lehelt siit

Kokkuvõte ja Sander Lahti mängujärgne intervjuu Esiliiga YouTube lehel

Esiliiga 26. voor
Neljapäev, 24.08.2017 kell 18:30 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljak
Mitteametlik protokoll

Mänguolud: +17, päikesepaisteline kergelt tuuline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 200

JK Tallinna Kalev – FC Kuressaare 1:2 (0:0)
Väravad: – 52. Andre Järva – 56. Margus Rajaver, 60. Mario Stern
Hoiatused: 90.+2 Andre Järva – 30. Maarek Suursaar

JK Tallinna Kalev: Karl Andre Vallner, Hans Joosep Tammerik, Ando Hausenberg, Hans-Kristjan Hansberg, Innar Paal, Tauno Mõttus (46. Alex Sander Sepp), Alger Džumadil (85. Samuel Vard), Randy Padar (70. Kaspar Tilga), Juhan Lilleorg (79. Freddie Heinmaa), Artur Makarov, Andre Järva.
Vahetusmängijad: Daniil Savitski, Henrik Sepp, Kaspar Tilga, Freddie Heinmaa, Alex Sander Sepp, Samuel Vard.

FC Kuressaare: Enri Nurmik, Urmas Rajaver, Sander Viira, Mario Pruul, Reio Alt (46. Karmo Paju), Sander Seeman, Margus Rajaver, Elari Valmas (25. Maarek Suursaar, 80. Reiko Mäeorg), Sander Laht, Eerik Poopuu, Mario Stern (62. Tõnis Koppel).
Vahetusmängijad: Maarek Suursaar, Karmo Paju, Tõnis Koppel, Reiko Mäeorg.

Väljakukohtunik: Dmitri Kulikov
Abikohtunikud: Lauri Salei, Artur Telling
Neljas kohtunik: Dmitri Kirilov