Tallinna Kalevi vastu jäi tänavune võiduarve veel avamata

3 minuti lugemine

Meistriliiga kümnendas voorus külastas FC Kuressaare esindusmeeskond Tallinna Kalevit. Sarnaselt nädalatagusele mängule jäädi kaheväravalisse kaotusseisu, löödi 85. minutil üks tagasi, ent enamaks sel korral suutelised poldud ning vastu tuli võtta 1:2 kaotus.

Kalevlastele tõid võidu Hiroyuki Mitsuyama ja Martin Kase tabamused vastavalt 4. ja 79. minutil. Kure auvärava sai 85. minutil enda nimele vahetusmees Andre Ilves.

“Mäng oli meie poolt üle kivide-kändude,” sõnas Kalevi võiduvärava löönud Kase. “Võit oli esmatähtis, aga endal oli halb päev,” viitas mees oma raisatud võimalustele.

“Kolm punkti on olemas, aga mängupildi unustame,” muheles kalevlaste peatreener Sergei Ratnikov.

Kohtumine algas väga ilusa väravaga – juba neljandal mänguminutil sai Kalevi jaapanlasest võõrleegionär Hiroyuki Mitsuyama keskringis palli, tõusis sellega paarkümmend meetrit edasi ning saatis umbes 25 meetrilt ilusa löögi otse ristnurka – 1:0!

Värava järel jätkus lahtine mäng – ohtlikke olukordi leidus mõlema värava all. Kord oli aktiivsem üks, kord teine meeskond, kuid kõige paremad momendid jäid siiski võõrustajatele – neist ehk parimaks oli ründajana mänginud Martin Kase võimalus, kus mees oma kaitsja üle jooksis ning Kure väravavahi Mihhail Lavrentjeviga üks-ühele olukorda pääses, kuid palli endast liiga kaugele mängis ning selle Lavrentjevile kinkis.

Mõni minut hiljem oli Kasel taas supervõimalus – seekord mängis mees kaitsja üle karistusalas ning sisuliselt taas vaid Lavrentjeviga silmitsi seistes suutis Kase seekord väravavahti ennetada, kuid löök seitsmelt-kaheksalt meetrilt lendas sellegipoolest napilt väravast mööda.

Sergei Zamogilnõi hoolealustel nii häid võimalusi küll ei olnud, kuid siiski olid omad šansid ka neil. Mitmel korral teeniti karistusala lähistelt karistuslööke ning ka kornereid, kuid päris löögile pääseti harvemini ning Kalevi puurivahil Mart-Mattis Niinepuul väga palju tööd ei olnud.

Teine poolaeg jätkus samas taktis esimesega, kuid üha rohkem oli võimalusi Kalevil, Kure osaks jäid enamasti vasturünnakud. 79. mänguminutil saigi Kalev lõpuks oma tahtmise – kiirrünnakul pääses väravavahiga silmitsi Rasmus Tomson, kelle pealelöögi Lavrentjev värava ette tagasi tõrjus, kuid eelnevalt mitu head võimalust raisanud Martin Kase oli seekord õigel ajal õiges kohas ning saatis palli väravasse – 2:0!

Kalevlaste teine värav elavdas ka Kuressaare mängu ning ei läinud ka kaua, enne kui nende kaotusseis taas üheväravaliseks saadi – vigastatud Pelle Pohlaku asemele mängu tulnud Andre Ilves pööras karistusalas ümber kaitsja ning tema löök lendas Niinepuule püüdmatult värava alumisse nurka – 2:1!

Viimased viis minutit möödusid väga närviliselt – pisut ootamatult võimaluse saanud külalised panid peale kõva surve ning mõne nurgalöögi ajal saadi ka löögile, kuid uuesti ei suudetud sihile jõuda ning lõpuvile kõlades said kalevlased 2:1 võitu tähistada.

“Esimesel poolajal jäime kohe alguses surve alla ning Kalev lõi oma võimaluse ära. Meil otseselt väga võimalusi ei olnud, aga teisel poolajal kosusime. Lõpus oli ikka päris kõva surve,” võttis mängu kokku Kure keskkaitsja Sami-Sander Kivi. “Pärast meie väravat uskusime, et suudame viigistada. Aega palju ei olnud, aga arvasime, et see tuleb. Lõpus võimalusi isegi oli, aga me ei löönud neid ära. Seekord läks nii.”

“Võib öelda, et esimesel poolajal mängisime korralikku jalgpalli,” arvas Kalevi peatreener Sergei Ratnikov. “Me ei kasutanud aga oma võimalusi ära. Ma ei mäleta sellist mängu, kus me ühe poolajaga läheme kolm korda üks-ühele olukorda ja ei löö ära.”

“See on vist meie haigus,” kommenteeris 52-aastane treener Kalevi viimaste minutite raskuseid. “Kures oli samamoodi – lasime viimase viie minutiga endale kaks tükki ära lüüa. Täna oli ka selline tunne, et oleks kolm minutit veel ja oleks jälle viik.” Kalev hoiab 11 punktiga viiendat kohta, Kuressaarel on kuus silma ja kaheksas koht.

28. aprillil kell 17:00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuru (Staadioni 8, Tallinn)
JK TALLINNA KALEV – FC KURESSAARE 2:1 (1:0)
mitteametlik protokoll *
Väravad: 5. Hiroyuki Mitsuyama, 78. Martin Kase – 84. Andre Ilves
Hoiatused: 12. Rameš Mamedov, 36. Edwin Stüf, 59. Kassim Aidara, 69. Rejal Alijev – 86. Elari Valmas

JK Tallinna Kalev: 1-Niinepuu, 7-Koroljov, 3-Mamedov, 4-A. Savitski, 14-Edwin Stüf, 10-Mitsuyama, 11-Alijev (80. 5-Kägo), 16-Aidara, 8-Kabashi (84. 26-Kobjakov), 6-Kase (80. 24-Ratnikov), 9-Tomson.
Varus: 89-D. Savitski, 26-Kobjakov, 23-Kulikov, 18-Kõrtsmik, 5-Kägo, 24-Ratnikov, 13-Viikna.

FC Kuressaare: 1-Lavrentjev, 33-Pajunurm (46. 13-U. Rajaver), 4-Kluge, 26-Kivi, 25-Viira, 18-Aljas, 23-Luup, 3-Könninge, 39-Valmas, 5-Reinsalu, 7-Gerasimov (40. 6-Pohlak; 71. 10-Ilves).
Varus: 12-Riido Reiman, 6-Pohlak, 8-Trasberg, 10-Ilves, 13-U. Rajaver.

Mänguolud: +16, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.