Sörve tunnistas võõrsil Rummu Dünamo paremust

Autor: Alver, 7 september, 2014

Sörve JK kohtus II liigas võõrsil Rummu Dünamoga ja vaatamata kolmele löödud väravale meeskonna uut peatreenerit Sander Viirat rõõmustada ei suudetud, sest lõpuks tunnistati vastaste 4:3 paremust.

„Mäng algas ja lõppes meie jaoks kehvasti,“ tõdes treeneridebüüdi teinud Sander Viira. „Meeskond polnud valmis ja esimesed 20 minutit valitses väljakul peataolek ning oli hea, et meile ära ei löödud. Lõpus ei võidelnud aga kõik mehed lõpuni.“

Kuigi alustati ebakindlalt, said saarlased tasapisi mängu sisse. Nii viis Alari Saar 34. minutil oma meeskonna 1:0 juhtima ja kuigi kaks minutit hiljem lasti väljakuperemeestel viigistada, siis viis Maarek Suursaar 37. minutil Sörve taas 2:1 ette.

40. minutil teenisid saarlased penalti, kuid Rummu väravavaht tõrjus Thorwald-Eirik Kaljo kehvapoolse ürituse. „Murdekoht oli penalti,“ tõdes Sander Viira. „Oleks me selle ära löönud, oleks ka suure tõenäosusega selle mängu võitnud.“

Teise poolaja algus kuulus väljakuperemeestele, sest 49. minutil lõid nad 2:2 ja 54. minutil asusid omakorda 3:2 juhtima. Saarlased leidsid siis veel jõudu ja viis minutit enne normaalaja lõppu tegi Thorwald-Eirik Kaljo seisuks 3:3. Paraku lasti vastastel 90.+1. minutil lüüa 4:3 võiduvärav.

„Lõpus lasime nende ründaja läbijooksule ja kogenud mees mängis meie noored kaitsjad üle,“ märkis Sander Viira, lisades, et peab alati mängima lõpuni ja kõigil tuleb pingutada.

Erinevalt varasemalt kasutatud mängule viie kaitsjaga läks Sörve JK seekord väljakule 4+3+3 asetusega. „See oli taktikaliselt uus ja poistele kindlasti harjumatu, eriti just kaitseliinile, kus me ka kõige rohkem vigu tegime,“ tunnistas Viira.

„Üldpilt oli kehvapoolne ja palliga mängu oli vähe. Samas on see jälle minu jaoks positiivne, sest on millega tööd teha, kuna vigu oli igas liinis. Olulisimaks asjaks on pressing, mis kohati küll toimis, kuid stabiilsusest jääb puudu. Pressing on ja siis kaob lihtsalt ära.“

Rummu vastu mängisid Martin Lonn, Reivo Vinter, Kaarel Mai, Laur Vatsfeld, Kert Mandel, Mait Erlenbach, Eerik Poopuu, Thorwald-Eirik Kaljo, Mikk Rajaver, Alari Saar ja Maarek Suursaar. Vahetusest sekkusid Ott Pukk, Priit Suluste, Mark Kristjan Pitk ja Danel Tiirats.

Tabelis on Sörve JK endiselt kümnendal kohal ja järgmisel pühapäeval kohtutakse Salme staadionil Viimsi MRJK meeskonnaga, kes on saarlastest kolme punkti kaugusel seitsmendal positsioonil.

Sörve JK transpordipartner :

Tehtal OÜ