Sörve kaotas esimese üleminekumängu

2 minuti lugemine

Pühapäeval Salme staadionil peetud esimeses Esiliiga B üleminekumängus pidi Sörve JK  tunnistama FC Infoneti duubli 3:2 paremust ja vajab nüüd nädala pärast edasipääsuks seekordsest suuremaskoorilist või vähemalt kaheväravalist võitu.

Treener Jan Važinski tunnistas, et kohtumise lõppnumbrid ei ole kindlasti sellised mida meeskond ootas, sest mängust taheti positiivset tulemust. Ometi näeb treener korduskohtumises ka Sörvel eduvõimalust.

Sörve JK jäi kaks korda kaotusseisu ja kaks korda õnnestus mänguseis viigistada. Külalised avasid mänguskoori juba 12. minutil, kui kauglöögist põrkas pall Rait Hansenile ebamugavalt ja väravavaht oli võimetu meeskonda 0:1 kaotusseisust päästma.

20. minutil mängis  Raido Reinsalu palli Mario Sternile läbijooksule, kes sai lähedalt löögile, kuid väravavaht tõrjus üle otsajoone. Järgnenud nurgalöögist lõi Jaanis Kriska peaga 1:1.

Kaheksa minutit hiljem sai Infonet paremalt äärelt läbi ja keskele antud tsenderdusest lõi ründaja palli rahulikult väravasse seisuks 2:1. 38. minutil eksis külaliste kaitsja karistusala joonel, kus Margus Rajaver talt palli ära võttis ja mänguvahendi külmavereliselt väravasse saatis. 2:2 viigiseisul mindi ka puhkama.

„Infonet oli mängu algul aktiivne ja meid pandi surve alla. Saime mitmed momendid ära klaarida, aga lõpuks kandis see ikkagi vilja ja nad lõid oma väravad ära,“ rääkis Jan Važinski.

„Mängu algul olime raskustes, siis olime mängus tagasi. Lõime ise ka palju teravusi ja neist kaks realiseerisime. Plaan oli mängida vasturünnakutele ja see toimis.“

Teisel poolajal oli võimalusi mõlemal poolel, kuid eesmärgile jõudsid külalised.

78. minutil andis Infoneti väravavaht pika palli paremal äärel spurtinud ründajale, kes selle keskele tsenderdas. Seal olid saarlaste kaitsjad unustanud vastase värava ees vabaks ja viimane saatis palli tühja väravasse seisuks 3:2. „Nad tabasid meid hästi kontraga,“ lausus Jan Važinski. „Kolmanda värava andis tunda, et olime natuke väsinud. Mängu tempo oli päris kõrge.“

Jan Važinski sõnul läheb meeskond korduskohtumist mängima nagu tavalist mängu. „Mäng näitas, et kõik on reaalne,“ oli treener optimistlik. „Neil oli päris hea rünnak, aga kaitses eksisid nad palju ja ka väravavaht ei olnud väga kindel. Teine mäng annab meile kindlasti võimaluse.“

Teine mäng peetakse pühapäeval, 10. novembril kell 13:00 Lasnamäe KJH kunstmuruväljakul.

Sörve mängis esimeses kohtumises koosseisus: Rait Hansen, Jaanis Kriska (c), Urmas Rajaver, Kristen Mere, Algis Kelder, Mario Stern (44. Maarek Suursaar), Sander Seeman, Margus Rajaver, Raido Reinsalu (85. Maikko Mölder), Hans Hiiuväin (70. Alari Saar) ja Andro Aavik.