Sörve JK alistas lähikonkurendi

Teise liiga Lääne/Lõuna tsoonis kindlustas Sörve JK oma teist kohta, kui Salme staadionil alistati kolmandal kohal olev FC Nõmme United 1:0.

Kuigi esimesel poolajal oli kerges ülekaalus Nõmme United, lõid värava Sörve mehed. 45. minutil sai Mario Stern karistusalas peaga löögile, kuid väravavaht jooksis talle sisse ja pall lendas väravast mööda. Küll aga fikseeris kohtunik vea ja määras väljakuperemeeste kasuks penalti, mille Märten Pajunurm külmavereliselt realiseeris.

„Alustasime ettevaatlikult ja riske ei võtnud, seepärast kontrollis vastane ka rohkem palli. Samas teravusi lõime meie,“ märkis treener Jan Važinski. „Mario oli tubli, läks julgelt pallile ja tema kompromissitus tõi meile ka selles olukorras edu.“

Teisel poolajal omasid kerget  initsiatiivi külalised ja võõrustajad vastasid teravate kontrarünnakutega, kuid mitu head võimalust jäid siiski realiseerimata. Mängu lõpuosas maruliselt viigiväravat lüüa üritanud pealinlaste parim võimalus oli 88. minutil, kuid saarlaste väravavaht Rait Hansen oli ülesannete kõrgusel.

„Teisel poolajal olime tasemel,“ tõdes Važinski. „Olime enesekindlamad ja mehed tundsid, et on vastastest üle. Võit oli väga tähtis, kuid minu jaoks on oluline, kuidas meeskond teisel poolajal mängis ja kuidas me selle võidu saavutasime.“

Turniiritabelis on viis esimest: 1. Tartu FC Santos 55, 2. Sörve JK 42, 3. FC Nõmme United 37, 4. Jõgeva SK Noorus-96 37, 5. Türi Ganvix JK 35 punkti.

Järgmises kohtumises on Sörve JK 29. septembril võõrsil vastamisi FC Tarvastuga.

Meeskond mängis täna koosseisus: Rait Hansen, Kristen Mere, Sander Seeman, Mario Stern (46. Maarek Suursaar), Margus Rajaver (81. Veiko Tasa), Urmas Rajaver, Algis Kelder, Taavi Azarov, Märten Pajunurm, Raido Reinsalu, Alari Saar (76. Reivo Vinter).