Sillamäelt tagasi suure kaotusega

Laupäeval mängitud Premium liiga VI vooru mängus JK Sillamäe Kaleviga pidi FC Kuressaare meeskond võõrsil leppima suure 0:4 allajäämisega.

Saarlased alustasid hästi, kui esimeste minutitega teeniti kaks nurgalööki ja mängiti distsiplineeritult. Pööre tuli 19. minutil, kui pärast nurgalööki unustati värava ees Kassim Aidara täiesti vabaks ja mees rammis palli peaga võimsalt võrku. Viie minuti pärast pääses sama mees jälle kaitseliinist lihtsalt läbi ja seis oli juba 2:0. Edasi surusid võõrustajad juba praktiliselt mängu lõpuni.

Peatreener Sergei Zamogilnõi sõnul tehti mängus liiga palju eksimusi. ” Kõikidel positsioonidel jäi mõningatel hetkel midagi ikka puudu,“ tõdes ta. „Mingil põhjusel ei suudetud täna pärast esimest väravat enam kannatlikult oma mängu mängida, vaid hoopis lasti vastasel veel teine lihtne värav lüüa. Siis kahjuks ei olnud väljakul enam näha ka tavapärast võitlusvaimu.”

Kohe teise poolaja esimesel minutil lõi Deniss Tjapkin kaitsja rikošetist kolmanda värava ja sellega oli kohtumise saatus põhimõtteliselt otsustatud. Esimesel lisaminutil lõi Alexander Bebikh veel kontrarünnakust tõelise iluvärava ja saarlased pidid vastu võtma esimese suure kaotuse Premium liigas.

Kalevi peatreener Sergei Ratnikov ütles, et esimesed 20 minutit olid rasked, sest Kuressaare tegutses organiseeritult. „Pärast seda kui nende kaitsjad eksisid läks meil kergemaks. Me saime totaalse ülekaalu, meeskond mängis ilusat jalgpalli ja oli meie päev.“

FC Kuressaare kapten Sander Viira tunnistas, et meeskonna mängus andis tunda mängupaus ja mänguväljak. „Sportland Arena on meid ära hellitanud, Sillamäe väljak meile ei sobinud ja mängida oli harjumatu,“ lausus keskkaitsja. „Pallipõrge oli hoopis teine. Meie mäng oli rabe, kokkumäng jättis soovida ja me ei leidnudki enda mängu üles. Nad olid selgelt paremad, meil polnud sellest mängust midagi saada.“

Järgmisel nädalavahetusel peaks meeskond Kuressaare linnastaadionil mängima Tallinna FC Floraga, aga selle kohtumise toimumine selgub  arvatavasti alles järgmise nädala keskel.

Laupäeval, 13. aprillil kell 17:00 Sillamäe Kalevi kunstmurustaadion
JK SILLAMÄE KALEV – FC KURESSAARE  4:0 (2:0)