Selgus Esiliiga 2018. aasta koosseis

Autor: Alver, 29 november, 2017

Esiliigas alustavad litsentsiprotsessi lisaks FC Kuressaarele ka Rakvere JK Tarvas, Tallinna FC Flora U21, Tallinna FC Levadia U21, Tartu FC Santos, FC Elva, Tartu JK Welco, Nõmme Kalju FC U21, JK Tallinna Kalev U21 ja Vändra JK Vaprus.

Peatreeneri kohusetäitja Sander Viira hinnangul on liiga tase sarnane mullusega. „Premium liigast ja Esiliigast ju keegi välja ei langenud, altpoolt tuli aga kolm meeskonda juurde,“ lausus ta. „Favoriidiks peaks olema Rakvere, Premium liiga satside duublid ja meie ka. Aga pole üldse välistatud, et keegi suudab hea mänguga üllatada.“

Jalgpalliliit korraldas 10. novembril Esiliiga ja Esiliiga B võistkondade esindajatele koosoleku, kus arutati kujunenud olukorda, anti ülevaade alternatiivsetest liigasüsteemidest ja analüüsiti Esiliiga rolli olemasolevas süsteemis. Ülevaade tehti kõigis UEFA liikmesriikides kasutusel olevatest liigasüsteemidest.

Suurem osa esindajaid pooldas olemasoleva liigasüsteemiga jätkamist, mis lähtus peamiselt sportlikust tasemest ja tõsiasjast, et Esiliiga üks oluline eesmärk on ette valmistada klubisid Premium liigaks.

„Liigasüsteem kirjeldab seda, kuhu soovime klubijalgpalli arendamisel jõuda. 10 klubiga Premium liiga ja 10 iseseisva klubiga Esiliiga on ka teiste riikide analooge arvestades maksimum, milleni oma profijalgpalli arendada suudame. Esiliigal on selles kombinatsioonis Premium liiga tagala tähendus,“ lausus Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak.

„Esiliiga B lõime põhjusel, et Premium liiga klubid võtavad Esiliigas iseseisvatelt klubidelt ruumi ära, samas on täna duublid selles liigas vajalikud, et hoida taset ja anda Esiliiga klubidele võimalust tunnetada Premium liiga taset. Esiliiga B peab võtma hooajal 2018 nö löögi mitme loobumise eest enda peale, samas tõusis liigasse lausa kolm ambitsioonikat klubi, mistõttu eeldame, et hooajal 2019 saab Esiliiga olema tavapärasest pingelisema konkurentsiga. Seda ka põhjusel, et hooajast 2020 käivitub Premium liigas selle täisprofessionaalsuse tagav kompensatsioonimehhanism, millest soovivad osa saada kõik Esiliiga klubid,“ selgitas Pohlak.

Vahepeal teemaks olnud 16 meeskonda esiliigasse küll teoks ei saanud, kuid Sander Viira sõnul olnuks see amatöörmeeskonnale mängude arvult võibolla parem. „Oleks olnud ka huvitavam mängida rohkem erinevate meeskondadega,“ märkis ta.