Santose vastu teeniti kolm rasket aga vajalikku punkti (lisatud video)

Esiliiga 11. voorus läks FC Kuressaare koduväljakul Tartu FC Santose vastu maikuu esimest võitu püüdma ja pärast rasket kohtumist saadigi 3:2 seisuga soovitud punktid kätte.

“Kergelt ei tulnud, pingeline ja võitluslik mäng oli lõpuni välja ning teenisime hästi magusad kolm punkti,” rääkis meeskonda juhendanud Martti Pukk pärast keerulist kohtumist tartlastega.

Nagu juba tavaks saanud alustasid väljakuperemehed isukalt ja kohe olid head võimalused värav lüüa Sander Lahel ja Mario Sternil, kuid vastaste väravat ei suudetud siiski tabada. Hoopis mängutempoga kohanenud külalised suutsid 35. minutil oma võimaluse ära kasutada ja Alex Meinhard lõi seisuks 1:0.

“Jalgpallis oleksid ei maksa midagi, pall on vaja võrku saata,” ütles Martti Pukk. “Olemas on ka tuntud reegel, et kui ise ei löö, siis lüüakse sulle ja täna see ka meie vastu kahjuks kehtis. Mängude algul suudame domineerida, aga siis juhtub meil momente, kus oleme kaitses lohakad ja täna karistati see jälle ära.”

Teise poolaja algus kuulus taas saarlastele. Esmalt mängis Sander Laht 48. minutil karistusalas üle kaitsja ja lõi 1:1 ning 12 minutit hiljem realiseeris ta perfektselt karistuslöögi ja võõrustajad juhtisid 2:1.

“Tegime vaheajal tõsise jutuajamise ja muutsime mõningaid positsioone,” rääkis Martti Pukk. “Sander lõi ilusad ja vajalikud väravad, eriti hea oli teine karistuslöögist tulnud tabamus.”

Kui eduseisus tundus, et mäng on Kure käes, siis nii see siiski veel ei olnud. Vastupidiselt mängu käigule suutis Santos 68. minutil Karl Rudolf Õiguse väravast viigistada. Õnneks 82. minutil vormistas standardolukorras järgsees värava esises saginas lõppseisu 3:2 vahetusest sekkunud Urmas Rajaver.

“Urmas oli õigel ajal õiges kohas ja kasutas oma kogemused ära,” tunnustas Martti Pukk. “Tunne oli vahepeal selline, et mäng viiki ei jää ja läheb emmale-kummale, õnneks täna meile.”

Järgmiseks sõidetakse neljapäeval, 18. mail Elvasse, kus kell 19:00 kohtutakse Elva linnastaadionil FC Elvaga. Mängust teeb otseülekande Soccernet.ee

Esiliiga 11. voor
Laupäev, 13.05.2017 kell 16:00 Kuressaare linnastaadion
mitteametlik protokoll

Mänguolud: +14, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 76

FC Kuressaare – Tartu FC Santos 3:2 (0:1)
Väravad: 48., 60. Sander Laht, 82. Urmas Rajaver – 35. Alex Meinhard, 68. Karl Rudolf Õigus
Hoiatused: 44. Eerik Poopuu, 90.+2 Märten Opp – 90. Alex Meinhard
Eemaldamine: 90.+2 Dmitri Kutsarev

FC Kuressaare: Roland Kütt, Reivo Vinter (75. Urmas Rajaver), Elari Valmas, Sander Viira, Pelle Pohlak, Märten Opp (90.+3 Miikael Tuus), Margus Rajaver, Sander Laht, Eerik Poopuu (51. Mikk Rajaver), Mario Stern (57. Amor Luup), Maarek Suursaar.
Vahetusmängijad: Mikk Rajaver, Urmas Rajaver, Miikael Tuus, Amor Luup.

FC Santos: Ermo Ojaste (87. Allar Joandi), Frederik Pelska (66. Kenn Laas), Kaarel Kallandi (77. Dmitri Kutsarev), Joonas Kartsep, Mark-Sandor Kolts, Markus Soomets (60. Joonas Luts), Karl Rudolf Õigus, Ander Vool, Jarmo Aaviste (85. Karl Markus Kõivastik), Alex Meinhard.
Vahetusmängijad: Allar Joandi, Kenn Laas, Dmitri Kutsarev, Joonas Luts, Karl Markus Kõivastik.

Väljakukohtunik: Dmitri Kulikov
Abikohtunikud: Andrei Petrov, Andrei Saveljev