Sander Viira: duublil on vaja leida meeskonnavaim

Autor: Alver, 23 märts, 2018

Treener Sander Viira peab FC Kuressaare II ühe peamiseks eesmärgiks korraliku võistkonna tegemise, mingi kindel tabelikoht ei ole kunagi olnud prioriteediks. Avakohtumine mängitakse laupäeval Kuressaare kunstmurustaadionil Türi JK Ganvixiga.

„Eelmise hooajaga võrreldes on vaja palju muuta,“ leiab Sander Viira. „Esiteks oli eelmise aastal selline pilla-palla sats ja keegi ei tundnud seda oma võistkonnana. Klubi poolelt läks võib-olla sellega valesti, et oli kaks treenerit, aga ka mängija materjali oli vähe, sats oli kehvasti komplekteeritud.“ Sander Viira sõnul sai meeskond kohe hooaja algul suured kaotused ja see hirmutas kindlasti paljud mehed ära. Nüüd oleks vaja tekitada kindel punt, kellel tekiks ka korralik meeskonna vaim. Kui 2017. aastal olid koosseisus üsna noored mängijad, siis nüüd soovitakse leida satsi ka kogenumaid mehi. Eeskätt näeb trener selles rollis mängijaid, kes on esimeses tiimis lõpetanud.

Samas on uusi noori kellega teises liigas mängimisel arvestada vähe, sest üks grupp, kes sel tasemel mullu pallis millegipärast lõpetas jalgpalli mängimise. „Aga 2001. aastal sündinute hulgas on meil neli-viis poissi olemas ja päris katastroof ka pole,“ tõeb Sander Viira.

FC Kuressaare II üks peamisi eesmärke on siiski jätkuvalt valmistada mängijaid esindusmeeskonnale. Täna saab neil olema keerulisem, sest hüpe teisest liigast meistriliigasse on suur. „Esiliigas oli kindlasti lihtsam panna noori väljakule,“ märgib Sander Viira.

„Aga võimalik, et need mehed kes olid eelmisel hooajal põhimeeskonnas põhimängijad peavad ka duublist alustama, kuna konkurents on tihe. Samas on see kõigile kasuks, teeb mehed tugevamaks ja paneb oma koha pärast rohkem võitlema.“

Teise liiga Lääne/Lõuna tsoonis mängivad: FCI Tallinn, Viimsi JK, JK Tabasalu, Türi Ganvix JK, Viljandi JK Tulevik U21, Raplamaa JK, FC Otepää, FC Kuressaare II, Pärnu JK Vaprus II, Tõrva JK, Paide Linnameeskond III, Pärnu JK Poseidon, Põhja-Tallinna JK Volta, Läänemaa JK