Sander Laht lõi end Kure suurimaks väravakütiks

Autor: Alver, 27 mai, 2018

FC Kuressaare 3:1 võidumängus Viljandi JK Tuleviku vastu meeskonna 2:0 juhtima viinud Sander Lahele oli see liigamängus 73 värav ja sellega tõusis ta läbi aegade meeskonna suurimaks väravakütiks.

Sander Laht ütles, et saavutus on tema jaoks oluline kindlasti selles võtmes, et Saaremaa suurima klubi parim väravakütt on nüüd saarlane. “Kuigi suur austus ja lugupidamine Marttile, kes ikkagi vedas meie klubi kaua ja väga hästi ja isiklikult on mulle suureks eeskujuks oma suhtumise ning võidutahtega,” jagas väravakütt tunnustust oma eelkäijale.

“Mäletan, et ta on välja öelnud kunagi, et mina võiksin see olla, kes temast möödub. Kuigi tol hetkel tundus see täiesti ulmelise jutuna, siis Viljandis sai see reaalsuseks.”

Oma senisest hooajast kokkuvõtet tehes tõdes Sander Laht, et esimene ring olin väga halb! “Ma ei suutnud täita seda eesmärki, mis mulle äärekaitses oli pandud ja sellega läksid esimesed mängud täitsa aia taha,” märkis ta. “Tõsi, kaitsmine pole kunagi minu tugevam külg olnud. Kui teise ringi alguses sain ette poole mängima, hakkasin tundma ennast vabamalt ning mäng hakkas palju paremini välja tulema ja selle kinnituseks ka väravad ja väravasöödud.

Rahul ei ole ma siiski siiani oma mänguga, on palju elemente millega vaeva näha ja kuidas paremini meeskonda aidata.”

Küsimus – milline on järgmine eesmärk,  100 väravat? “Näiteks, aga see kindlasti ei ole mul nüüd mingisugune kinnisidee, mille poole püüdlema hakkan. Suurem eesmärk on ikkagi meeskonda aidata nii kuidas oskan ja anda endast alati parim väljakul!” rääkis Sander Laht.

“Rekordid on ületamiseks ja mul on väga hea meel, et just Laht seda tegi,” ütles FC Kuressaare senine suurim väravakütt Martti Pukk. “Utsitasin teda veidi ikka pärast iga tabamust tagant ka. Ma ütlesin juba sügisel pärast oma karjääri lõppu, et Sander võiks olla see mees, kes minu jälgedes väärikalt edasi paneb. Ta on platsil saarlaste hing ja võtmemängija. Meeskonnal on raske algus üle elatud ja vigadest õpitud. Tuleb endasse uskuda ja samamoodi edasi pannes saab ainult veel paremini minna.”

FC Kuressaare peatreener Jan Važinski ütles, et Sander Laht on praegu väga heas vormis ja väga ebamugav mängija vastaste kaitsjatele. “Ta on suurema osa oma karjäärist mänginud poolkaitsjana ja nüüd ründes, seepärast on paljud tema liigutused kaitsjatele ebasobivad,” selgitas ta.

“See on vaieldamatult Sanderile väga suur saavutus, lüüa meie legendi Martti Puki tulemus. Aga ta on alles 27 aastane ning jõuab veel palju mängida ja jõuab lüüa meeskonna kasuks ka palju väravaid.”