Saaremaa jalgpallikoondis kohtub Pärnumaaga

Autor: Alver, 1 juuni, 2018

Eesti Jalgpalli Liit korraldab koostöös maakondlike spordiliitude ja kohalike eestvedajatega seitsmendat aastat Eesti maavõistlusi, kus kaheksas kohtumises lähevad vastamisi 15 maakonna ja Tallinna linna koondised. Saaremaa võõrustab pühapäeval Pärnumaa koondist.

Pühapäeval kell 16 Kuressaare linnastaadionil mängitavas kohtumises on koondise peatreener Jan Važinski kaasanud vaid neli FC Kuressaare esindusmeeskonna mängijat. „Meil oli hetkel raske periood ja mängudel suur koormus,“ põhjendas ta valikut.

„6. juunil on kohe ees mäng Kaljuga ja meil puuduvad U19 koondise mängijad Mairo Miil, Oliver Rass ja Rasmus Saar ning ei saa riskida. Aga neljale mängijale on abiks mehed duublist ning Kristen Mere ja Keito Liiv rahvaliiga meeskonnast FC Taritu.“

Jan Važinski ütles, et ükskõik, mis koosseisuga meeskond väljakule jookseb on kodus soov kindlasti võita. „Ei tea, mis koosseisuga Pärnu tuleb ja see on nende asi, kuidas oma meeskonna komplekteerivad, aga meie noored mängijad peaks olema Saaremaa koondist esindades motiveeritud ja sellega ei tohiks probleemi olla,“ lausus ta.

Turniiri süsteem näeb ette, et kõik koondised mängivad omavahel läbi kahel korral (kodus ja võõrsil). 2012. aastal alguse saanud turniir kestab 30 aastat. Viigilise tulemuse korral selgitatakse küll võitja penaltiseeriaga, kuid protokolli kantakse viigiline tulemus ja tabelisse läheb 1 punkt. Saaremaa on 9 punktiga seitsmendal kohal, juhib Harjumaa 17 punktiga.

Saaremaa: Harald Nurmik,  Mario Stern, Karmo Paju, Alari Saar, Maarek Suursaar, Aivar Jäns, Kaarel Kööp, Mark-Kristjan Pitk, Edmond Salong, Alex Salong, Karl Sirel, Kristofer Mägi, Danel Tiirats, Kristo Kallas, Miikael Tuus, Stiiven Sirgo, Kristen Mere, Keito Liiv, lahtine on veel Reio Alti ja Mihkel Alamaa osalemine.