Roland Kütt: positiivne, et naiskond sai ühtlaseks

Autor: Alver, 25 oktoober, 2017

FC Kuressaare naiskond lõpetas Eesti meistrivõistlustel esiliiga kuuenda kohaga ja mängis end karikavõistlustel veerandfinaali ehk kaheksa parema hulka. Treener Roland Kütt annab välja mängitud tulemustele hindeks tubli nelja.

„Hooajaga võib kindlasti rahule jääda, sest eesmärk liigasse püsima jäämine läbi mängijate arengu täideti,“ märkis ta, lisades, et kuues koht ei olnud esiliigas naiskonna lagi, viies koht oli reaalne ja neljas oleks olnud väike eneseületus.

„Väga positiivne oli see, et naiskond muutus ühtseks. Oli tunda, et väljakul on võistkond, kus kõik pingutavad ühise eesmärgi nimel. Kui vaadata tagasi, siis kõige raskem periood oli meil sügisringi alguses, mis oleks võinud paremini minna. See oli veidi tingitud mõningatest vigastustest, mis meid korraga segasid, ja näitas väga selgelt, kui tähtsad kõik mängijad naiskonnale on, sest mängijate valik ei ole kahjuks ülemäära suur.“

Roland Kütt ütles, et sellist asja, millega ta üldse rahul pole õnneks ei olnud. Aga kui üldse, millegi kallal nuriseda, siis märgib ta, et alati saaks paremini trennis käia, aga see ei ole siiski nii suureks probleemiks.

Treener näeb naiskonnas palju potentsiaali ja maksimum ei ole kaugeltki veel saavutatud. See omakorda tähendab, et juurde on panna mitmetes elementides. „On see siis palliga või ilma pallita mäng, mängu tarkuses, tehnikas, füüsilises jne,“ tõi Roland Kütt välja arenguvõimalused.

Mängijatest ei soovinud Kütt kedagi eraldi välja tuua ja soovis kiita hoopis tervet naiskonda. Tema sõnul on FC Kuressaarel hea ühtlane võistkond, mis tõstab võistkonna sisest konkurentsi ning on omakorda arengule hea ja vajalik.

Konkreetselt järgmisele hooajale Roland Kütt veel ei mõtle, hooaja ettevalmistusele aga küll. Treeneril on mõtteid, mida tahab sel perioodil rakendada ja mida uuel hooajal mängu sisse tuua.

„Praeguse seisuga ma ei näe, et kedagi uut oleks naiskonda juurde tulemas, sest noortes puuduvad meil 2003. aastal sündinud tüdrukud,“ lausus Kütt. „Ma ei näe põhjust kedagi väljast sisse tuua. Küll aga on meil kahe aasta pärast tulemas noortest paar head tüdrukut. Ma siiralt loodan, et lahkujaid võistkonnast pole, sest iga mängija, kes meil on, on ülitähtis.“