Roland Kütt hakkab koolitama väravavahte

Autor: Alver, 6 august, 2015

FC Kuressaares asus noortetreenerina tööle meeskonna väravavaht Roland Kütt, kelle peamiseks ülesandeks on noorte puurilukkude koolitamine.

„Usun, et iga noortetreeneri eesmärk või unistus on kunagi näha oma õpilast Eesti A-koondise juures ja miks ei võiks olla meie koondis kunagi esindatud rohkem, kui ühe saarlasest väravavahiga,“ avalikustas Kütt oma plaanid.

FC Kuressaare mees- ja naiskonnas, noorte ja tüdrukute võistkondades on kokku  15 väravavahti. „Usun, et see arv on vägagi optimaalne, sest see jätab sobiva aja keskenduda igale väravavahile eraldi,“ rääkis Roland Kütt, kes hindab väravavahtide taseme ja mänguoskused väga heaks.

Küti sõnul on talle juba silma jäänud ka mõni väga andekas noor väravavaht, kuid konkreetseid nimesid ei taha ta välja tuua. „Iga väravavaht nagu iga inimenegi on erinev. Igalühel on omad tugevad ja nõrgad küljed, aga lõppude lõpuks määrab talendi ikkagi ära tahtmine,“ märkis ta.

Samas on Roland Kütt valmis võtma endale ka terve treeninggrupi. „Oleme rääkinud küll sellest ja tõenäoliselt sügisel mingi grupi ka saan, aga midagi konkreetset veel ei ole,“ lausus ta.

„Olen noortegrupiga varem ka tegelenud ja selle juures meeldis mulle kõige rohkem selline dünaamilisuse otsimine ja leidmine. Väravavahi positsioon on spetsiifilisem.“

Samal ajal on Roland Kütt ka Eesti U16 koondise väravavahtide treener, peatreener on Karel Voolaid ja abitreener Karl Palatu. Koondise kogunemised toimuvad keskelt läbi kaks korda kuus ja enamjaolt Tallinnas.

„Annan pärast igat kogunemist tagasisidet treeningutest toimunu kohta noortekoondiste väravavahtide treenerile Andrus Lukjanovile ja tema omakorda mulle tagasisidet minu treeningmeetodi kohta,“ rääkis Roland Kütt. „Andrus vajab ülevaadet noortekoondise väravavahtidest, sest ta ise on nelja koondise väravavahtide treener ja treenerite juht.“

Kahekümne kaheksa aastane Roland Kütt tegi FC Kuressaare esindusmeeskonnas debüüdi 1. mail 2005. aastal Tallinna FC Flora vastu ja kokku on Kure särki kandnud 160 liigakohtumises.