Rekordinternatsionaal Liis Jaaku hindab naiskonna hooaega tugeva neljaga

Autor: Alver, 8 detsember, 2017

Sel hooajal esimese FC Kuressaare naiskonna liikmena 150 mängu piiri ületanud Liis Jaaku tõdeb, et sellise numbrini on aidanud jõuda mängu täiel rinnal nautimine kõigi nende aastate jooksul.

„Klubiga liitudes tekkis mõne palluriga suurem sõprusside ja lisaks sportlikule arengule pakkus naiskonna eest mängimine ka palju muud meelelahutust sõprade seltsis,“ märgib ta, lisades, et gümnaasiumi ajal ei kujutanud ta ette, et peale lapse sündi veel jalgpalli edasi mängib, aga juba pool aastat hiljem läks kõik vana radapidi edasi ja jalgpallipuutsad olid jälle jalas.

Lõppenud hooaeg kulges Jaaku sõnul naiskonnal tugeva nelja vääriliselt. „Mul on hea meel, et on lisandunud palju noori ja tänu sellele on ka pingilt  tihti võtta vajalik  lisakäik. Kripeldama jääb natuke augustikuu, kus tulid mõned kaotused naiskondadele, keda kindlasti olesime pidanud võitma,“ kahetses kaitsja. Isiklikus plaanis jäi Jaaku  aastaga rahule, sest peatreener Roland Kütt usaldas teda täielikult ja seetõttu õnnestus tal kaasa teha kõik kohtumised.

Saue Gümnaasiumis algklasside õpetajana töötav Liis Jaaku näeb endal jalgpallurina arenguruumi veel palju, aga samas nendib, et kiire elutempo tõttu väga jalgpallitrenni mitte jõudes mingist arengust pole mõtet rääkida ja tuleb rahul olla niiöelda „taseme hoidmisega“.

„Töö ja pere kõrvalt on jalgpalliga tegelemine  keeruline, aga samas sport on meie jaoks ikka südamelähedane, vaatame telekast palju spordiülekandeid, korraldan koolis erinevaid spordivõistlusi, kust ka ise osa võtan, lisaks  mängin kodus lapsega palju sportlikke mänge,“ loetleb ta.

Eelnevatele hooaegadele tagasi vaadates mängijal ühtegi sellist ei meenu, mille täielikult unustada tahaks. „ Omamoodi õpetlikud on olnud kõik mängud ja raskematel aegadel on tulnud nii mõnelgi korral vähemuses platsile joosta. Eredaimalt on meelde jäänud 2012. aasta, mil tiimikaaslased ja treener hindasid minu panust hooaja parima mängija tiitli vääriliselt,“ meenutab ta, öeldes, et see autasu tuli meeldiva üllatusena ja andis palju motivatsiooni edaspidiseks ning kindlasti on sellel oma  osa, et siiamaani naiskonnas mängib.

Tulevikuplaanide kohta ei oska mängija hetkel veel midagi  öelda. „ Sellist tunnet kindlasti ei ole, et enam jalgpalliga tegeleda ei tahaks, aga Laulasmaal elades tähendab FC Kuressaare eest mängimine suurt ajakulu ja enda autoga mängudele sõitmist. See kõik nõuab head planeerimist ja kuigi siiamaani olen koos perega alati lahenduse leidnud, siis kindlalt välja küll ei julge hetkel öelda, et mängimist jätkan,“ märkis ta.

Karli Saar