Realiseerimata võimalused jätsid FC Kuressaare Eliitliigas võiduta

Alla 17-aastaste noormeeste Eliitliigas oli FC Kuressaare pühapäeval mängus FC Infonetiga võidule lähedal, kuid kehv võimaluste realiseerimine ei lubanud seekord 0:0 viigist enamat.

Kuigi turniiritabelis neljandal kohal olev Infonet valdas Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumise algul veidi rohkem palli, midagi teravat külalised luua ei suutnud. Hoopis Maarek Suursaar jõudis 23. minutil vastaste väravavahiga silmitsi. Kuid kuna ta oli korralikuks löögiks liiga lähedal, püüdis ründaja vastasest mööda mängida, pall läks liiga äärde ja järgnenud tsenderus jätku ei toonud.

Kümme minuti hiljem võitis Mario Stern ääres palli, söötis selle kasti Suursaarele, kuid viimane lõi üks-üks olukorras vastu väravavahti.

65. minutil sai väravavahiga silmitsi Stern, kes püüdis kohe peale lüüa, kuid napilt mööda. Hetk hiljem oli hea võimalus ka Infonetil, kuid saarlaste õnneks lõi ründaja healt positsioonilt mööda.

68. minutil oli taas aktsioonis Suursaar, kuid väravavaht tõrjus. 70 minutil lõi ründaja posti. 75. minutil teenisid saarlased karistuslöögi, kuid Suursaar lõi väravavahile sülle.

FC Kuressaare treener Jan Važinski ütles, et meeskond mängis distsiplineeritult, kaitses eksimusi ei tehtud, mille parimaks tõestuseks on Infoneti meistriliigas mängiva Eduard Golovjovi neutraliseerimine.

„Rünnakul lõime palju võimalusi, kuid probleem oli realiseerimisega,“ märkis treener. „Kusagil me kiirustasime, kusagil jäi puudu löögikvaliteedist. Individuaalne meisterlikkus ja enesevalitsemine oleks võinud paremad olla.“

Meeskonnas mängisid seekord Martin Lonn, Sander Süld, Maiko Namm, Ergo Ollema, Kert Mandel, Aleks Lesk, Danel Tiirats, Edmond Salong, Kristofer Aljas, Mario Stern ja Maarek Suursaar. Vahetusest sekkusid Reivo Vinter, Martin Erlenbach ja Martin Salf.

Järgmine voor on Eliitliigas alles 18. juunil, kui FC Kuressaare vastaseks on koduväljakul Tallinna FC Levadia esimene võistkond.