Pelle Pohlaku kaks hilist väravat tõid Kurele viigi

Meistriliiga üheksandas voorus oli esmakordselt tänavu koduplatsil mänginud FC Kuressaare lähedal kaotusele Tallinna Kalevi vastu, kuid vahetusest sekkunud Pelle Pohlaku kaks hilist väravat tüürisid mängu 3:3 viigini.

Kuressaare linnastaadionil toimunud kohtumises jäi Kalevil väljakuperemeeste vastu võidu vormistamiseks viis minutit. Siis lõi aga 80. minutil vahetusest mängu sekkunud Pelle Pohlak 85. ja 90. minutil kaks väravat ning kindlana tundunud võit oli taas käest antud.

Pelle Pohlaku mängu panekuga õnnestunud vahetuse teinud Sergei Zamogilnõi märkis, et lootus kaotusest pääseda püsis viimase minutini. „Läksime üle mängule kolme kaitsjaga ja me oleks võinud ka 1:4 kaotada, aga riskima pidi. Pelle pidi näitama rünnakul head initsiatiivi ja ta sai sellega hakkama,“ märkis ta.

Pealinlaste peatreener Sergei Ratnikov tõdes, et Tallinna Kalev on ime meeskond, sest juba mitmes mäng antakse eduseis viimaste minutitega käest. „Võimalik, et mehed kaotasid kaheväravalises eduseisus kontsentratsiooni, aga kui seis on 3:2 peab mängima,“ selgitas viigiga rahulolematu treener. „Mulle on arusaamatu see, et vennal lastakse rahulikult lüüa ja keegi ei võta teda kinni. Viis minti enne oled kahe väravaga ees ja annad võidu ära. See on lubamatu.“

Saarlased andsid algedu käest

Koduväljakul mänginud FC Kuressaare alustas mängu hästi ja avavärav ei lasknud end kaua oodata. 15. minutil andis vasakult äärelt tsenderduse Vladimir Gerasimov ja lahtise palli suunas väravasse Raido Reinsalu.

Eduseisus saarlased jätkasid samas vaimus, kuni jaapanlane Hiroyuki Mitsuyama 32. minutil väravaht Mihhail Lavrentjevi eksimusest viigistas. 7 minutit hiljem lõi Edwin Stüf juba seisuks 2:1 ja kui Mitsuyama 70. minutil kalevlaste edu 3:1-le suurendas tundus, et mäng on tehtud.

„Mäng hakkas minema pärast meie esimest väravat, sest 25 minutit domineeris Kuressaare. Mehed rääkisid, et jalad olid kinni, aga ma arvan, et peas oli midagi kinni,“ sõnas Sergei Ratnikov, kes ei saanud aru, mis juhtus.

Sergei Zamogilnõi tunnistas, et Kalev sai oma esimese värava järel mängu käima. „Kuigi seda ei oleks pidanud olema, said nad sellest momendist minema,“ rääkis ta, lisades, et meeskonnas on palju uusi mängijaid, kes peavad veel iseloomu kasvatama.

Saarlaste päästeingliks kujunenud Pelle Pohlak tunnistas, et meeskond ei koosne ainult 11 mängijast vaid ikka kõigist nendest, kes pingi peale mahuvad ja trenni teevad. „Sain oma võimalused ja lõin need ära,“ selgitas Meistriliigas oma esimesed väravad löönud Pohlak.

Kuressaare on nelja punktiga kaheksas, Kalev kaheksa silmaga kuues. Järgmisel laupäeval kell 17.00 mängitakse omavahel Kalevi staadionil.

21. aprillil kell 17:00 Kuressaare linnastaadion (Staadioni 2, Kuressaare)
FC KURESSAARE – JK TALLINNA KALEV 3:3 (1:2)
mitteametlik protokoll
Väravad: 15. Raido Reinsalu, 85., 90. Pelle Pohlak – 32., 70. Hiroyuki Mitsuyama, 39. Edwin Stüf
Hoiatused: 70. Sander Viira – 13. Ionel Armean, 55. Rejal Alijev, 73. Rasmus Tomson

FC Kuressaare
: 1-Lavrentjev, 21-Laja (46. 13-U. Rajaver), 33-Pajunurm, 25-Viira, 18-Aljas, 8-Trasberg, 23-Luup, 7-Gerasimov, 39-Valmas (80. 6-Pohlak), 11-Reinsalu, 3-Könninge (85. 20-M. Rajaver).
Varus: 12-Riido Reiman, 6-Pohlak, 19-Seeman, 13-U. Rajaver, 20-M. Rajaver, 29-Kelder.

JK Tallinna Kalev: 1-Niinepuu, 3-Mamedov (39. 20-Karpõtšev; 46. 18-Kõrtsmik), 27-Suurjärv, 6-Kase, 19-Armean, 8-Kabashi, 10-Mitsuyama, 9-Tomson (90. 4-D. Savitski), 11-Alijev, 14-Edwin Stüf, 5-Kägo.
Varus: 18-Kõrtsmik, 20-Karpõtšev, 4-D. Savitski.

Mänguolud: +4, päikesepaisteline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.