Paide vastu võitluslikkusest ei piisanud

Esimesel poolajal koduväljakul Paide Linnameeskonna vastu 0:2 kaotusseisu jäänud FC Kuressaare oli jõudmas viigiseisuni, kuid leidis hetk hiljem end hoopis 1:3 kaotuseisust.

Kure Arenal mängitud kohtumise saatus otsustati lõplikult minuti jooksul. Esmalt oli 2:2 viigini jõudmas Kure, kui Elari Valmase löögist läks pall Paide väravavahi Rene Merilo kaenla alt läbi, kuid väravajoone ületamist kohtunikud ei fikseerinud. Hetk hiljem teenis Paide ründaja Tarmo Neemelo kukkumisest penalti, mille realiseeris 71. minutil Henri Välja.

“Premium liiga on juba sellise tasemega, et kui endal jääb natuke puudu, siis vastane kohe karistab,” tõdes FC Kuressaare peatreener Jan Važinski. “Meil puuduvad otsustavates momentides õiged otsused, kusagil jääb kvaliteedist ja kogemustest puudu, sest on noori mängijaid ja mehi, kes pole Premium liigas mänginud. On olukordi, kus võiks tegutseda lihtsamalt, aga mängitakse keerulisemalt, tehakse valed otsused lihtsates olukordades.”

Mäng algas hoogsalt ja juba 8. minutil saatis Paide kaitsja Tanel Neubauer 17 meetrilt palli postipuutega ristnurka. 30. minutil suurendas Kristofer Piht täpse kauglöögiga külaliste eduseisu 2:0-le. Saarlaste parima võimaluse eest hoolitses kaitsja Ranon Kriisa, kes palli peaga latti lõi.

“Esimesel poolajal oli meil palju praaki vastaste poolel ja me ei suutnud palli püsima jätta, tulid lihtsad pallikaotused,” tõdes Jan Važinski, lisades, et nende väravad olid ka sellised, et suurema pressiga oleks võinud neid vältida.

Teine poolaeg algas Kure rünnakutega ja 52. minutil lõi Sander Laht 20 meetrilt seisuks 1:2. Saarlased jätkasid ladusalt ja tundus, et punkti teenimise võimalused on kõik olemas, kuni kohtumise saatuse otsustanud momendini. Ka seisul 1:3 polnud võõrustajad murdunud, kuid kaotusest pääsu ei olnud.

“Pressinguga parandasime mitu asja ja kaitses mängisime ka hästi. Teisel poolajal olime kohe mängus sees, lõime ära ja siis olukord, kus meie oleks võinud viigivärava saada, aga hoopis nemad realiseerisid järgmisel rünnakul penalti,” märkis Jan Važinski.

Premium liiga 31. voor

1. oktoobril kell 18.30 Kuressaare kunstmurustaadionil

Mänguolud: +10, pilves ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 48

FC Kuressaare – Paide Linnameeskond 1:3 (0:2)

Väravad: 52. Sander Laht – 8. Tanel Neubauer, 30. Kristofer Piht, 71. pen. Henri Välja

Hoiatused: 58. Mairo Miil, 69. Ingmar Krister Paplavskis – 59. Tanel Neubauer, 90+3. Märten Pajunurm

FC Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Rasmus Saar, Ranon Kriisa, Elari Valmas, Mario Pruul, Mairo Miil, Sander Seeman, Margus Rajaver (13. Amor Luup; 74. Sander Viira), Karmo Paju, Maarek Suursaar (62. Oliver Rass), Sander Laht.

Varumängijad: Roland Kütt, Eerik Poopuu, Sander Viira, Reivo Vinter, Oliver Rass, Amor Luup.

Paide Linnameeskond: Rene Merilo, Märten Pajunurm, Martin Kase, Sören Kaldma, Tanel Neubauer, Andre Frolov, Pavel Dõmov (72. Sander Sinilaid), Ander Ott Valge (62. Henri Välja), Yann Michael Yao (78. Henri Hanson), Kristofer Piht, Tarmo Neemelo.

Varumängijad: Kaarel Rumberg, Kristjan Pelt, Joel Kokla, Sander Sinilaid, Henri Hanson, Henri Välja, Dejan Djermanovic.

Peakohtunik: Kristo Külljastinen

Abikohtunikud: Artur Telling, Maikel Mikson

Neljas kohtunik: Andrei Karhu