Paide vastu oli punkt käeulatuses

Premium liigas võõrsil kogu kohtumise Paide Linnameeskonnale vapralt vastu seisnud FC Kuressaare andis võidu vastasele teise poolaja kolme esimese minutiga, kui võõrustajad lõid kaks väravat ja võitsid 2:1.

“Kindlasti kahju,” märkis FC Kuressaare peatreener Jan Važinski. “Me oleme tulemuses pettunud, sest täna oli väga reaalne oma punktiarvet Premium liiga turniiritabelis suurendada.”

Paide linnastaadionil mängitud kohtumises võitis FC Kuressaare esimese poolaja Sander Lahe 17. minuti 25 meetrilt löödud karistuslöögist 1:0 ja kuigi Paide oli ründavam poole hoiti kaitses asjad kontrolli all.

Vaevalt sai teine poolaeg alata, kui võõrustajad said oma tahtmise. Esmalt lõi 46. minutil palli värava joonelt sisse Henri Välja 1:1 ning siis kolm minutit hiljem ennetas Andre Ott Valge Krister Paplavskist ja tegi seisuks 2:1.

“Mängisime tegelikult terve mängu korralikult, kui teise poolaja esimesed kolm minutit välja arvata,” tõdes Jan Važinski. “Rääkisime vaheajal, et oleme kohe valmis, aga paraku jäime riietusruumi. Ei saa öelda, et tegime suured eksimused ja nemad mängisid hästi. Paraku lubasime lüüa kerged väravad.”

Viimased 20 minutit oli üritavamaks pooleks Kuressaare. Važinski kamandas oma kogenud ründajad Elari Valmase ja Sander Viira rünnakule ning viimasel olid ka paremad võimalused viigistamiseks. Esmalt tabas tema kauglöök väravalatti ja pealöögi püüdis Paide väravavaht. “Viigivärav oli õhus, aga kahjuks jäi see löömata,” märkis Jan Važinski.