Noortele B7 mängude kuldmedalid

Kuressaare kunstmuruväljakul mängitud Baltimere saarte B7 mängude jalgpalliturniiri võitis Saaremaa, kellele järgnesid Hiiumaa ja Rügen.

Turniiri esimeses kohtumises võitis Hiiumaa kindlalt Rügeni 7:1. FC Kuressaare mängijatest koosneva Saaremaa koondise avamängus Hiiumaaga viis Aivar Jäns meeskonna penaltist 1:0 juhtima ja selle seisuga mindi ka puhkama. Teisel poolajal lõid Kevin Pärn ja Reiko Mäeorg veel kaks väravat ning kohtumine võideti 3:0.

Rügeni vastu piisas saarlastel kuldmedalite võitmiseks ka viigist. Mäng algas siiski närviliselt ja esimese väravani jõudmine võttis aega. Siis lõi Aivar Jäns kaks ja Ken Kirs ühe värava ning pinged olid maas. Teisel poolajal lisasid Timmo Toll ja Reiko Mäeorg veel kaks väravat ning vormistasid lõppseisu 5:0.

„Tase oli lahja ja vähem, kui esikoht olnuks altminek,“ rääkis treener Sander Viira. „Aga saime harjutada palliga mängu, mida me üldse ei oska. Samas loodan, et meistrivõistlusi silmas pidades, siit ühte-teist kasulikku siiski ka enda jaoks õppisime.“

Võidukas võistkonnas mängisid Sten-Erik Liiv, Karl Sirel, Marcus Põder, Jaanis Kannik, Timmo Toll, Kevin Pärn, Reiko Mäeorg, Henry Noah Mägi, Ken Kirs, Rait Õisnurm, Aivar Jäns, Harald Nurmik, Henri Hõbe, Mihkel Rasu, Risto Kaseorg ja Mattias Rihvk.