Noormehed avasid Eliitliigas punktiarve

< 1 minuti lugemine

FC Kuressaare võistkond teenis U17 Eliitliigas Eesti U15 koondise vastu esimese punkti, kuigi andis viimasel lisaminutil võidu käest.

FC Kuressaare oli seni kaotanud kõik neli kohtumist ja teisipäeval Sportland Arenal teenitud esimene punkt turniiritabelis tõestab, et võistkonna mängukvaliteet ja kokkumäng on paranemas.

Treener Jan Važinski ütles, et võidetud punkt on küll tähtis, kuid tegelikult kaotas võistkond ikkagi kaks punkti. „Viimasel hetkel ja standardolukorrast ei tohi lasta endale lüüa,“ oli ta kriitiline.

Saarlased asusid Mario Sterni väravast 23. minutil 1:0 juhtima, kuid 58. minutil lasti vastastel viigistada. 71. minutil viis Maarek Suursaar oma meeskonna ilusast karistuslöögist veelkord juhtima, kuid eduseisu ei suudetud lõpuni hoida, kui vahetult enne lõpuvilet koondis suutis viigistada, kui värava lõi viimases lootuses väljakumängijatele appi tulnud väravavaht.

Važinski sõnul näitas võistkond varasemaga võrreldes kindlamat mängu. „Rünnakul olime teravamad ja kaitse oli kindlam. Paraku lasime endale standardolukordadest lüüa kaks väravat ja sellega peame nüüd tööd tegema,“ andis treener mängule hinnangu.

Mängisid: Martin Lonn, Kristofer Aljaste (Kert Mandel), Sander Süld, Erko Ollema, Marko Namm (Andres Proosväli), Aleks Lesk, Edmond Salong (Martin Salf), Reivo Vinter, Danel Tiirats, Mario Stern ( Karl Arge), Maarek Suursaar.

Järgmise mängu peab võistkond 14. mail ja eeldatavasti juba Salme staadionil, kus vastaseks Tallinna JK Legioni eakaaslased.