Noored alustasid Eliitliigas kaotusega

FC Kuressaare noored kaotasid U17 noormeeste Eliitliiga avakohtumises teisipäeval Tallinnas Sportland Arenal FC Florale 0:5.

Treener Jan Važinski ütles, et 0:1 kaotatud esimese poolaja ja teise esimese veerandtunniga võib enam-vähem rahule jääda. Kuigi mängiti rohkem kaitses suudeti ka ise olukordi luua ja oli isegi võimalusi viigistamiseks.

Seejärel pääses maksvusele vastaste individuaalne meisterlikkus ja määravaks said meie mängijate eksimused. Tunda andis ka kehv kokkumäng, sest Läänemaa poistele oli see saarlastega koos esimene kohtumine.

„Oli näha, et me oleme harjutanud saalis kõval pinnasel,“ lausus Važinski. „Sportland Arenal aga on pehme kunstmuru ja sellega harjumine võttis poistel aega. Ka füüsiliselt jäime hätta, sest harjumatult pehme väljak väsitas meie mängijad ära.“

Juba järgmisel teisipäeval kohtutakse Tallinnas liiga favoriidi Nõmme Unitediga, kes pole seni Eesti meistrivõistlustel kaotanud ühtegi mängu. „On hea, kui saame kohe hooaja algul tugevate vastastega mängida,“ rääkis Jan Važinski, kes loodab selles kohtumises oma poistelt juba paremat sooritust.

„Ruumi parandamiseks on küllaga ja eeskätt peavad hakkama kaitsjad koos väravavahiga mängu paremini juhendama,“ tõi treener välja ühe kitsaskoha.

FC Kuressaare mängis koosseisus: Martin Lonn, Kert Mandel, Sander Süld, Reivo Vinter, Ergo Ollema, Kaarel Koel, Aleks Lesk, Edmond Salong, Mario Stern, Maarek Suursaar, Martin Salf, Tanel Noot, Marko Namm, Martin Erlenbach, Andres Dobõšev-Proosväli, Kristopher Aljaste ja Karl Arge.