Naiskonna siht mullusest kõrgem koht

Autor: Alver, 5 aprill, 2018

Naiskond lõpetas 2017. aasta Eesti meistrivõistluste esiliiga kuuenda kohaga, tänavu on võetud plaani see tulemus ületada.

„Väga hea, kui saavutaksime kõrgema koha, kui mullune kuues,“ räägib naiskonna peatreener Roland Kütt. „Tegelikult oleks iga koht kõrgemal boonus ja positiivne. Samas jään ikkagi realistiks, sest peamine eesmärk on ikkagi püsima jäämine. Võrreldes eelmise hooajaga on liiga ühtlasem ja kergem kindlasti ei tule.“

Ettevalmistus hooajaks on kulgenud töiselt. „Koolitüdrukute puhul on raske nõuda, et iga trenn ollakse kohal, aga kõik püüavad ja see on väga hea märk,“ tõdeb treener. „Kõik on kokkuvõttes kulgenud plaanipäraselt, kui aasta algul tegime rohkem üldfüüsilist, siis märtsikuus oleme saanud keskenduda palliga mängule.“

Naiskonna komplekteerimisel on Roland Kütil kõige suurem mure kaitseliiniga, kus hetkel on vaid neli mängijat. „Meil on hooaja peale ainult viis varumängijat, mis on tegelikult väga vähe ja kedagi peab juurde saama,“ märgib Roland Kütt.

Seni on ainus liituja Kätlin Vinter, kuid võimalus on, et mõned mängijad on veel lisandumas, kuid lõplikku kindlust veel pole. Eelmisel aastal mänginud naiskonnast on eemale jääja perekondlikel põhjustel Liis Jaaku, Annemari Pruul liitus FC Flora II-ga ja Liisa Mere esindab Tartu SK10 naiskonda.

Sellele vaatamata on Roland Kütt võistkonna arenguga rahul. „Nüüd on naiskond minu käe all aasta tööd teinud, olen õppinud tundma mängijaid ja nemad mind ning mulle tundub, et mängulises ja taktikalises poolest oleme kindlasti edasi läinud,“ leiab treener.

Esimese kohtumise peab naiskond Kuressaare kunstmuruväljakul 6. aprillil Pärnu JK II-ga. „See mäng ei anna kindlasti veel täpset pilti, kus me oma mänguga oleme, kuid üldpildis oleme seal, kus olla tahame,“ lausus Roland Kütt.