Minijalgpalli tiitel FC Taritule

4 minuti lugemine

Kuressaare spordihoones mängitud Saaremaa minijalgpallimeistrivõistluste finaalis võitis 2:2 viigiga lõppenud normaalaja järel FC Taritu  tiitlikaitsja Spordimaja CF penaltiseerias 2:1.

“Tiitel tuli keeruliselt, aga natuke peab õnne ka olema,” märkis FC Taritu kapten Raimond Salong. “Plaan oli neid suruda ja meestel küljes kinni olla. Nemad on füüsiliselt kindlasti paremad, aga meil pidi tahtmist rohkem olema.”

Taritu mehed alustasid kindlamalt ja juba teisel minutil viis Mark Kristjan Pitk nad juhtima. Kuus minutit hiljem suurendas Keito Liiv edu juba kahele väravale. Kolm ja pool minutit enne lõppu sai Spordimaja ründaja Maarek Suursaar 2 minutilise karistuse ja meeskond pidi jätkama vähemuses.

Minut hiljem sai aga sama karistuse Taritu poolelt Raimond Salong ja Elari Valmas vähendas kaotusseisu minimaalseks. Minut enne lõppu lõi turniiri suurim väravakütt Mario Stern seisuks 2:2.

“Klassiga vastane ikkagi ju,” tõdes Raimond Salong. “Nagu näha kõik ikkagi käes ei olnud ja minuteid neile mängu päästmiseks jagus. Ise eksisin ja lasin nad mängu, tegin vea ja kohe karistati ära. See 2:1 paneb juba pinged peale.”

Spordimaja CF kapten Elari Valmas ütles, et finaali mindi mängima võidumõtetega. “Ma ei taha millegi taha pugeda, kuid meie pink oli täna liiga lühike, et midagi ära teha. Need, kes kohal olid näitasid sisu, aga raske oli, sest kõik mängisid reedel Tallinnas 90 minutit Pärnu Vapruse vastu.”

Penaltiseeriat alustas esimesena Spordimaja CF ja Mairo Miil eksis, samas kui Kristen Mere lõi kindlalt sisse. Järgmised lööjad Mario Stern ja Sander Laht ei eksinud, küll aga Elari Valmas ja tiitlivõitja oli selge.

“Martin Prostang on eriti saalis väga hea, aga ka lööjad olid tasemel, kuigi eks ta rohkem loterii oli,” rääkis Raimond Salong.

“Ütlesin poistele, et mõelge enda jaoks koht kuhu tahate lüüa ja ärge seda muutke, nii ka püüdsime, aga midagi ei ole teha, vastane oli tubli,” tõdes Elari Valmas.

Pronksmedalimängus võitis Lümanda Rähnid Salme 4:1. 5. koha sai Kaarma, 6. oli FC Niidu ja 7. Mõll. Turniiri suurim väravakütt oli Mario Stern Spordimaja CF, parim mängija Kristo Kallas Lümanda Rähnid ja parim väravavaht Martin Prostang FC Taritu.

Põhiturniir: 1. Spordimaja CF 28, 2. FC  Taritu 22, 3. Salme Dünamo 21, 4. Lümanda Rähnid 16, 5. Niidu FC 12, 6. Kaarma 9, 7. Mõll 6.

FC Taritu: Raimond Salong, Martin Prostang, Kristen Mere, Keito Liiv, Alex Salong, Margus Valge, Mark Kristjan Pitk, Sander Laht, Edmond Salong.

Spordimaja CF: Mario Stern, Alari Saar, Elari Valmas, Märten Opp, Märten Pajunurm, Harald Nurmik, Maarek Suursaar, Priit Suluste

Lümanda Rähnid: Olaf Sumberg, Stiiven Sirgo, Kermo Kuningas, Arnold Teller, Sander Viira, Henri Rüütli, Kristo Kallas, Mario Pruul, Uku Timm, Karl-Alder Kuivjõgi ja Tenno Kaskmäe.

Mõll – Spordimaja C.F 0:5

– 1.40 1:0, 6.50 5:0 Maarek Suursaar, 2.25 2:0 Mario Stern, 3.40 3:0 Elari Valmas, 5.55 4:0 Mairo Miil

Kaarma – Niidu 1:1 ( 2:1)

12.10 1:1 Mihkel Alamaa (Kaarel Kööp 1:1, Mihkel Alamaa 2:1- 1.15 1:0 Marat Lõsõi (Marcus Põder 1:0, Kevin Pärn 1:1, Marat Lõsõi 1:2)

Lümanda Rähnid – Mõll 3:1

4.55 1:0, 11.00 2:0 Sander Viira, 13.50 3:0 Tenno Kaskmäe  – 14.20 1:3 Raul Tahk

FC Niidu – Mõll 1:1 (3:2)

14.40 1:1 Risto Kaseorg (Marcus Põder 1:0, Marat Lõsõi 1:1, Kevin Pärn 2:1, Karl Sirel 3:2 – 7.15 1:0  Andero Kivi (Andero Kivi 1:1, Märten Salong 1:1, Henry Hõbe 2:2, Risto Tahk 2:3)

3.–4. koht Lümanda Rähnid – Salme 4:1

1.45 1:0 Henry Rüütli, 5.05 2:0 Kristo Kallas, 9.10 3:0, 9.50 4:0 Sander Viira – 14.25 1:4 Karmo Paju

Finaal FC Taritu – Spordimaja CF 2:2 (2:1)

1.15 1:0 Mark Kristjan Pitk, 7.25 2:0 Keito Liiv, 12.50 Raimond Salong kollane – 11.50 Maarek Suursaar kollane, 12.05 1:2 Elari Valmas, 14.00 2:2 Mario Stern

Mairo Miil 0:0, Kristen Mere 1:0, Mario Stern 1:1, Sander Laht 2:1, Elari Valmas 1:2