Meistriliiga jätkub kodus Viljandi vastu

Kuressaare esindusmeeskond naaseb eelolevaks nädalavahetuseks taas kodusaarele, kui laupäeval kell 17 võõrustatakse linnastaadionil FC Viljandit.

Viimatises kõrgliiga voorus aprilli lõpus ei õnnestunud kummagi võistkonna mäng nii, nagu soovitud. Saarlased alustasid Tallinna Kalevi vastu oma järjekordset come-backi kaheväravalises kaotusseisus ja 85. minutil, kui Andre Ilves seisuks 1:2 lõi, ent enamaks paraku jõudu Kuressaarel ei jätkunud.

Viljandi murti aga maha koduväljakul Sillamäe Kalevi poolt tunniajase mänguga. Gintas Podelis, Vladislav Ivanov ja Maksim Paponov lõid kõik ühe värava ning idavirukad said mulkide üle kindla 3:0 võidu.

Omavahel on võistkonnad tänavu korra juba kohtunud ning siis õnnestus FC Kuressaarel Viljandis eduseis maha mängida. Juba üheksandal minutil Amor Luubi väravast juhtima asunud saarlased avastasid end poolajapausile minnes tänu Marten Müti ja Jaan Leimanni väravatele juba kaotusseisust. Müti teine tabamus teise kolmveerandtunni keskel oli vaid sool Kure haavadele.

Laupäevaseks mänguks on FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi valikus hetkeseisuga 17 mängijat: Mihhail Lavrentjev, Riido Reiman, Sander Viira, Märten Pajunurm, Märt Kluge, Sami-Sander Kivi, Rene Aljas, Taavi Trasberg, Amor Luup, Vladimir Gerasimov, Elari Valmas, Raido Reinsalu, Greger Könninge, Sander Seeman, Urmas Rajaver, Rauno Reiman ja Andre Ilves.

5. mail kell 17.00 Kuressaare linnastaadionil avavile saava matši peakohtunikuks on Toomas Nõmmiste, keda assisteerivad Hannes Reinvald ja Marger Pormann.

Mängueelsed kommentaarid:

Sergei Zamogilnõi: “Kujunenud turniiriseisu arvestades on eesmärk võita.”

Rene Aljas: “Väga tähtis mäng, tuleb kõva võitlus, sest muru peal pole palju mängitud. Meile on vaja kolme punkti ja selle järele ka läheme.”

Zaur Tšilingarašvili: “Meie jaoks kindlasti võimalus oma punktiarvet kasvatada. Kindlasti tuleb aga ka Kuressaare samade mõtetega mängule. Ühesõnaga tuleb raske mäng kõigi jaoks, mille me loodetavasti enda kasuks pöörame.”

Sander Laht: “Reis kodusaarele, loodan sooja vastuvõttu nagu eelminegi kord. Mäng tuleb kindlasti mõlema meeskonna jaoks raske, kevadiselt liivasel ja mätlikul väljakul, seda enam, et tegemist on kuue punkti mänguga. Ootame võitu ja tabeliseisu paranemist.”