Mehed lõid Sillamäe väravavõrgu sahisema (lisatud video ja galerii)

FC Kuressaare meeste poolt juba esimesel minutil Sillamäe Kalevi II väravasse löödud avavärav sai veel viiel korral lisa ja kohtumine võideti kindlalt 6:0.

„Tulemus on väga ilus,“ rõõmustas meeskonna peatreeneri kohusetäitja Sander Viira. „Meeskonnale annab see päris palju juurde, pingutasime lõpuni ja endale lüüa ei lasknud.“

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises lõi juba esimesel minutil Tõnis Koppeli suurepärasest söödust värava Amor Luup. Kakskümmend minutit hiljem mängis Koppel täpse sööduga kaitseliini taha üks-üks olukorda Maarek Suursaare ja ründaja lõi 2:0. Mõned minutid möödusid ja Reio Alti hea sööt leidis Mikk Rajaveri ning puhkama mindi võõrustajate 3:0 eduseisul.

„Väravad tulid ilusatest söötudest,“ märkis Sander Viira. „Otsisimegi palle nende kaitseliini taha, mis mängis päris kõrgelt ja kasutasime selle ilusti ja resultatiivselt ära.“

Samas alustasid ka sillamäelased väga aktiivselt ja tempo oli kõrge. Viira sõnul oli teada, et neil on head ründajad ja nad näitasid seda ka üles. „Aga mida mäng edasi, seda enam hakkas nende kaitseliin lekkima ja päris palju võimalusi jäi meil veel kasutamata ka.“

Saarlased jätkasid kindlalt ja mitmekülgselt ründamist, isegi kui 57. minutil jäädi Maarek Suursaare punase kaardi tõttu vähemusse. See aga mängu pööret ei toonud ja kohe tegi Amor Luup seisuks 4:0.

Nüüd said ka oma parimad võimalused külalised, kuid väravavaht Enri Nurmiku kaks head tõrjet hoidsid Kuressaare värava puutumatuna. „Ikka juhtub, et 4:0 pealt lastakse jalg natuke sirgeks, aga samas olid need tõrjed Enrile enesekindluse suurendamiseks head,“ leidis Sander Viira.

Vähemusse jäädes meeskonna taktikas muutusi ei tehtud  ja teravamalt ründasid jätkuvalt väljakuperemehed. Esmalt lõi Tõnis Koppel 81. minutil 5:0 ja 84. minutil realiseeris Margus Rajaver penalti, mille kohtunik määras karistusalas Aleks Leski mahatõmbamise eest.

„Meie mäng läks kaitses veelgi distisplineeritumaks ja see andis meile palju juurde,“ tõdes Sander Viira. „Kahjuks peab Maarek ilmselt mitu mängu vahele jätma.“

Järgmises voorus kohtutakse reede, 13. mai õhtul Tallinnas kohaliku JK Kalevi duubliga, kellega tehti eelmises omavahelises matšis 0:0 viik.

Pildigalerii leiab siit

Esiliiga B, XI voor
Pühapäev, 08. mai 2016 kell 16.00, Kuressaare linnastaadion
FC Kuressaare – JK Sillamäe Kalev II 6:0 (3:0)
Väravad: 1. Amor Luup, 21. Maarek Suursaar, 29. Mikk Rajaver, 58. Amor Luup, 81. Tõnis Koppel, 84. pen. Margus Rajaver
Hoiatused: 38. Amor Luup – 11. Emmanuel Gurtckaia, 57. Dmitri Gussev, 74. Kirill Novikov
Eemaldamine: 57. Maarek Suursaar

FC Kuressaare: Enri Nurmik, Reio Alt, Mikk Rajaver (72. Aleks Lesk), Tõnis Koppel, Maarek Suursaar, Urmas Rajaver, Mario Pruul, Margus Rajaver, Amor Luup, Karmo Paju (85. Jaanis Kriska), Elari Valmas
Varus: Roland Kütt,  Jaanis Kriska. Aleks Lesk

Sillamäe JK Kalev II: Aleksei Olijevski (76. Aleksandr Lis), Artur Kask, Oleg Ivanov (24. Dmitri Gussev), Mihhail Kulik, Emmanuel Gurtckaia, Vasyl Lasyi, Aleksandr Gluhno (75. Erik Anohhin), Kirill Novikov, Pavel Aleksejev, Iraklii Torinava, Roman Grigorevski  (72. Denis Shevel)
Vahetusmängijad: Aleksandr Lis, Sergei Dervenjov, Denis Shevel, Erik Anohhin, Dmitri Rešetnikov, Dmitri Gussev

Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.