Alver Kivi

Meeskonnale liidrite duellis napp kaotus (lisatud video)

2 minuti lugemine

Kuigi kodumeeskond oli liiga liidrite duellis FC Elvaga domineerivamaks pooleks, tagas külalistele 2:1 võidu väga hea realiseerimine.

„Jalgpall on lihtne mäng,“ tõdes meeskonda juhendanud Martti Pukk. „Vastane tegi kaks täpset lööki raami ja võitis. “

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumist alustasid võõrustajad pisut närviliselt ja nii avastati end Jürgen Kuresoo täpse kauglöögi järel juba 6. minutil kaotusseisust.

Saarlaste mängus andis jätkuvalt tunda närvilisus, siiski suudeti 13. minutil viigistada, kui Sander Laht andis värava alla täpse tsenderduse ja Maarek Suursaar lõi palli väravasse.

Paraku lasti 28. minutil uuesti Jürgen Kuresool vabalt tegutseda ja väljakuperemeeste kaitsjad üle mänginud ründaja lõi kindlalt seisuks 2:1.

„Alustasime närviliselt ja jäime kiirelt kaotusseisu, mis tegi närvilisust juurde, aga viigiga saime mängu tagasi. Pigem meie domineerisime, aga Elva tegutses meeskondlikult ja targemini,“ märkis Martti Pukk.

Teisel poolajal käis mäng valdavalt Elva poolel, nad tegid palju vigu ja Kuressaare teenis palju standardolukordi. Paaril korral päästis külalised hullemast väravavaht ja korra lõi kaitsja palli joonelt ära.

„Alustasime teist poolaega väga hästi ning plaan oli keskenduda oma mängule ja see tõi ka tulemuse. Ainult, et me ei suutnud võimalusi ära realiseerida. Me võitlesime ja pingutasime lõpuni, aga peame Elva ees mütsi maha võtma ja tunnustama, et nad suutsid vastu pidada,“ lausus Martti Pukk.

Kaotusega kahanes FC Kuressaare edu FC Elva ees 5 punktile ja võitlus liiga esikoha nimel läks tulisemaks. „Meie eesmärk ei ole tabel, vaid mängida iga mäng korralikult ja kui seda teeme, siis tuleb ka liigavõit pealekauba,“ rääkis Martti Pukk.

Järgmisel reedel kohtutakse Tartus JK Welco meeskonnaga.

Esiliiga B, 30. voor
Laupäev, 17.09.2016 kell 13:00, Kuressaare linnastaadion

Mänguolud: +14, vahelduv pilvisus; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 82

FC Kuressaare – FC Elva 1:2 (1:2)
Väravad: 13. Maarek Suursaar – 6., 28. Jürgen Kuresoo
Hoiatused: 24. Märten Opp, 45.+2 Reio Alt, 90.+2 Maarek Suursaar, 90.+4 Elari Valmas – 50. Tarvo Timm, 60. Ats Joandi

FC Kuressaare: Roland Kütt, Jaanis Kriska, Mikk Rajaver (68. Sander Viira), Tõnis Koppel (54. Alari Saar), Maarek Suursaar, Urmas Rajaver, Margus Rajaver, Märten Opp, Sander Laht, Reio Alt (90.+4 Eerik Poopuu), Elari Valmas.
Varus: Eerik Poopuu, Sander Viira, Miikael Tuus, Alari Saar

FC Elva: Arvo Käkk, Henri Härm, Veiko Kütt, Ats Joandi, Mihkel Kuresoo, Deniss Samoilov, Tarmo Kerro, Kaarel Tinn (82. Hans-Hendrik Karro), Tarvo Timm (90.+3 Ainar Ivaste), Jürgen Kuresoo, Raido Kuus.
Varus: Aleksander Alev, Hans-Hendrik Karro, Ainar Ivaste

Väljakukohtunik: Grigori Ošomkov
Abikohtunikud: Sten Klaasen, Marko Namm