Alver Kivi

Meeskonnal jäi Flora vastu jõudu väheks

2 minuti lugemine

Vaatamata sellele, et FC Kuressaare jäi koduväljakul FC Flora vastu 0:1 kaotusseisu suudeti tabeliliidrile 70 minutit vastu seista, siis võttis pealinna meeskond 4:0 võiduga oma.

“See oli meil kümne päeva jooksul juba kolmas mäng ja kindlasti oli pärast 70 minutit füüsiliselt raske,” tõdes FC Kuressaare peatreener Jan Važinski. “Olime küll kaotusseisus, kuid korralikult mängus. Kõik ei olnud niiväga kehv, aga teine värav murdis meid mingis mõttes ikkagi ära.”

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises asusid külalised kiirest vasturünnakust 30. minutil Mihkel Ainsalu väravast juhtima. Mõni hetk varem oli Sander Lahel pärast Sander Seemani suurepärast tsenderdust võimalus skoor avada, kuid kahjuks lendas pall väravast mõõda.

Tabeliliider murdis saarlased 74. minuti penaltiga, mille realiseeris Erik Sorga. Seejärel lisas ta teise tabamuse ja viimane värav kanti Markus Poomi arvele. “Väravad löödi penaltist, karistuslöögist ja nurgalöögist ning selles suhtes kindlasti kripeldab, sest skoor on suur, aga häbi ei ole,” rääkis Jan Važinski.

“Kümne päeva jooksul amatöörvõistkonnal kolm mängu ei ole kerge ja kaitsetöös kulutasime ka palju jõudu. Fakt on see, et isegi Flora vastu ei ole midagi võimatut ja kõik sõltub meist endist.”

Samas on viimaste mängudega muutunud turniiritabel väga tihedaks ja iga teenitud punkt on saanud kulla väärtusega. Narva Trans on 18 punktiga 5., FC Kuressaare 15 punktiga 6., Viljandi  JK Tulevik 12 punktiga 7., JK Tallinna Kalev 9 punktiga 8., Maardu Linnameeskond 9 punktiga 9. ja Tartu JK Tammeka 8 punktiga 10.

‘”Seda võis juba enne hooaega arvata, et alumised võistkonnad noolivad vabalt ülevalpool olevatelt võistkondadelt punkte ja läheb samamoodi edasi,” rääkis Jan Važinski. “Me keskendume jätkuvalt oma mängule ja ei vaata, kes kusagilt kui palju punkte võtab. Nüüd laeme koondise mängude ajal oma patareisid, teeme trenne ja anname kõigile kindlasti lahinguid.”