Alver Kivi

Meeskondlik rünnak tõi suureskoorilise võidu

2 minuti lugemine

Ladusalt ja meeskondlikult tegutsenud FC Kuressaare rünnak kandis koduväljakul vilja ja Tallinna FC Flora U19 alistati kindlalt 5:0.

„Raske esimene ja lõbus teine poolaeg,“ tunnistas peatreeneri kohusetäitja Sander Viira, lisades, et tegelikult ta esimese poolaja põhjal sellist võitu ei oodanud.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises võtsid mõlemad meeskonnad kohe hoo üles ja mäng rullus ühe värava alt teise alla. Väljakuperemehed olid siiski teravamad, tabades korra latti ja hullemast pääses Flora tänu kaitsja kiirele tegutsemisele väravajoonel.

36. minutil jõudsid väljakuperemehed aga eesmärgile. 36. minutil tõstis Maarek Suursaar palli karistusalas üle vastu tulnud vastaste väravavahi ja skoor oli avatud. 1:0 eduseisul mindi ka puhkama.

„Florakad võitlesid täiega ja võitsid rohkem palle. Me ise kiirustasime ees liialt ning mäng oli veidi nagu korvpallis -jookse ja viska,“ rääkis Sander Viira.

Teisel poolajal jätkati väljakul samas vaimus, kuid edukamad olid Kuressaare mehed. Kui Mario Pruul lõi nurgalöögijärgselt 52. minutil 2:0 ja neli minutit hiljem realiseeris Maarek Suursaar Mairo Miili suurepärase tsenderduse oli mäng tehtud.

„Hakkasime rohkem palli hoidma ja rünnakul vähem kiirustama,“ märkis Sander Viira. „Aga kohe tuli teine värav ja see tappis nad ära. Kokkuvõttes lahtine mäng mõlemalt poolelt, meil oli võimalusi rohkem.“

Kuigi edaspidi sai paaril korral oma oskusi näidata ka väravavaht Roland Kütt, lõid väravaid Kuressaare mehed. 69. minutil suurendas just väljakule tulnud Mario Stern eduseisu 4:0-le ja 81. minutil vormistas lõppseisu 5:0 Mikk Rajaver.

Sander Viira tunnistas, et meeskonna mäng jookseb ja sujub. „Meeldib see, et rünnakul otsitakse söötu ja mingit isetsemist ei ole,“ märkis ta. „Meil on hästi meeskondlik mäng. Kaitses saab muidugi juurde panna, sest mingite jõududega jääme ette ja sellepärast on mäng ka mõlemalt poolelt lahtine.“

Järgmise mängu peab meeskond juba pühapäeval, kui taas koduväljakul kohtutatakse Tartu JK Tammeka U21-ga.

Esiliiga B 14. voor
Kolmapäev, 18. mai 2016 kell 19:00, Kuressaare linnastaadion
FC Kuressaare – Tallinna FC Flora U19 5:0 (1:0)
Väravad:  36., 56. Maarek Suursaar, 52. Mario Pruul, 69. Mario Stern, 81. Mikk Rajaver
Hoiatused: 71. Vladislav Kreida, 89. Mark-Sandor Kolts

FC Kuressaare: Roland Kütt, Reio Alt, Mairo Miil, Mikk Rajaver (81. Reivo Vinter), Tõnis Koppel, Maarek Suursaar (69. Mario Stern), Urmas Rajaver , Mario Pruul, Margus Rajaver, Aleks Lesk (77. Iiv Aavik),  Karmo Paju
Vahetusmängijad: Iiv Aavik, Reivo Vinter, Mario Stern

FC Flora U19: Rasmus Kriisa, Kaur Kennet Karjane, Renno Soosaar, Kaspar Ait, Martin Nurmsaar, Vladislav Kreida, Kristjan Kask (61. Ken Kaljumäe), Kristjan Kurim, Georg-Kevin Tõnts (72. Martin Gontšarov), Mark-Sandor Kolts, Lucas Liiva
Vahetusmängijad: Ken Kaljumäe, Martin Gontšarov

Mänguolud: +14, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.