Meeskond alistas esiliigas väga kindla esitusega FCI Tallinn U21 (lisatud video)

2 minuti lugemine

Kui üks klubi saab 20 aastat vanaks ja meeskond jookseb selle tähistamiseks väljakule, siis ei ole võimalik, et see kohtumine kaotatakse. FC Kuressaare ei jätnud juubelimängus FCI Tallinn duublile mingit võimalust ja võttis koduväljakul kindla 5:0 võidu.

“Meeste motivatsioon oli hea ja juubeliks tehtud uus mänguvorm tekitas mõnusa tunde,” rääkis meeskonna esindaja Martti Pukk. “Riietusruumis oli tunda väikest ärevust ja kui see aitas meid täna võidule, siis on väga hea.”

Martti Puki sõnul oli plaan mitte lasta endale lüüa ja tekkivad võimalused ise ära lüüa. “Eelmises mängus tehtud vigu tahtsime vältida, aga me oleks olnud ka rahul, kui oleksime võitnud 1:0. Kõige tähtsam, et poisid andsid endast kõik välja,” lausus ta.

Keskendunud, võidutahteline, võitluslik, hoogne, meeskondlik ja kompromissitu. Just selline oli Kuressaare kunstmurul bordoovärvides mänginud FC Kuressaare sats. Rünnakul kasutati hästi äärtes mänginud Sander Lahte ja Mario Sterni, tipuründajana ahistas vastast Maarek Suursaar ning tagant andsid tõhusat toetust Tõnis Koppel ja teised. Kaitseliinil ja väravavaht Enri Nurmikul väga palju tööd ei olnud.

Kui algul jäi ohtlikuimaks momendiks Mario Sterni väravalati tabamus, siis pooletunnise mängu järel lõi 35. minutil Sander Laht 1:0, siis kolm minutit hiljem Sander Viira 2:0 ja veel kahe minuti pärast Mario Stern 3:0.

“Esimesel poolajal suutsid noored FCI poisid mängutempoga meile vastu olla,” tunnistas Martti Pukk. “Aga kui esimese ära lõime, siis hakkas tulema ja nad olid päris löödud.”

Mängu 65. ja 69. minutil vormistas Mario Stern esindusmeeskonna eest oma esimese kübaratriki. Ise peab ründaja parimaks esimest väravat. “Võtsin palli hästi maha ja lõin ära, teised olid puhas tiimitöö,” lausus Stern. “Esimese ja teise värava puhul olid Tõnise (Koppel) ja Maareki (Suursaar) söödud ka praktiliselt ideaalsed. Meeleolu on väga hea, tiim mängis väga hästi ja suutsime taga null hoida.”

Martti Pukk avaldas lootust, et Mario Stern sai tänasest veel tublisti motivatsiooni juurde. “Ta on sel aastal oluliselt parandanud oma suhtumist ja see kajastub ka mängupildis,” avaldas ta oma ründajale tunnustust.

“Võtame mängu korraga ja valmistume igaks mänguks eraldi ning läheme alati kõiki mänge võitma,” märkis Martti Pukk , et vaatamata heale mängule eufooriasse ei tõusta.

Järgmine mäng on meeskonnal Tartus, kui laupäeval, 18. märtsil kohtutakse Annelinna kunstmurustaadionil Tartu JK Welcoga ning pärast seda on liigades lühikese koondisemängude paus ja neljapäeval, 30. märtsil mängitakse taas koduväljakul Tallinna FC Levadia U21 meeskonnaga.

Esiliiga II voor
Pühapäev, 12.03.2017 kell 13.00 Kuressaare kunstmuruväljak
mitteametlik protokoll

Mänguolud: 0 kraadi, pilves ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 92

FC Kuressaare – FCI Tallinn U21 5:0 (3:0)
Väravad: 35. Sander Laht, 38. Sander Viira, 40., 66., 70. pen. Mario Stern
Hoiatused: 32. Maarek Suursaar – 56. Nikita Makarov, 78. Nikita Tjumentsev

FC Kuressaare: Enri Nurmik, Märten Opp (84. Miikael Tuus), Pelle Pohlak (63. Eerik Poopuu), Maarek Suursaar (88. Kristo Kallas), Reivo Vinter, Mario Pruul, Amor Luup, Sander Viira, Sander Laht, Tõnis Koppel (54. Urmas Rajaver), Mario Stern (71. Reiko Mäeorg).
Vahetusmängijad: Roland Kütt, Eerik Poopuu, Reiko Mäeorg, Kristo Kallas, Urmas Rajaver, Miikael Tuus, Margus Rajaver.

FCI Tallinn U21: Maksim Kuzmin (46. Viktor Avilov), Nikita Tjumentsev, Vladimir Tšvertko, Evgeny Spiridonov, Andrei Grigorjev (71. Eddie Ever) , Nikita Makarov (63. Bogdan Kosarev), Kirill Leontjev, Artjom Volkov (71. Artjom Rõžkov), Timur Bulavkin, Artjom Badjuk, Artjom Ostrovski (46. Denis Maksimenko).
Vahetusmängijad: Viktor Avilov , Denis Maksimenko , Eddie Ever, Artjom Rõžkov, Bogdan Kosarev .

Väljakukohtunik: Miko Pupart
Abikohtunikud: Argo Pruul, Mark Gortfelder