Alver Kivi

Meeskond tegi oma liigamängude väravarekordi (lisatud galerii)

2 minuti lugemine

Meeskond murdis üheksa mängijaga mängule tulnud Viljandi JK Tulevik II vastupanu kiirelt ja püstitas 12:0 võiduga klubi ajaloo liigamängude väravarekordi. Senised suuremad võidud on kirjas meistriliigas Tallinna Dünamo üle 8:1 ja esiliigas Tallinna JK vastu 8:0.

„Lasime meestel vabalt mängida, sest oleme amatöörid ja meil tuleb sellist olukorda nautida,“ märkis peatreeneri kohusetäitja Sander Viira, lisades, et mehed olid piisavalt motiveeritud.

Kahemehelises ülekaalus võtsid väljakuperemehed Kuressaare linnastaadionil kohe mänguohjad enda kätte, vastane suruti kiirelt kaitsesse ja värav võeti tule alla.

Oodata tuli siiski kaheksa minutit, siis lendas pall Alari Saare tsenderdusest mulkide väravasse. Rünnakud jätkusid, pall tabas latti ja posti ning järgmine kord jõuti sihile alles 27. minutil, kui Mikk Rajaver lõi 2:0. Nüüd hakkas tulema. Esimesel poolajal lõi Maarek Suursaar kaks ja Karmo Paju ühe värava.

Teisel poolajal lõi Suursaar veel kaks väravat, korra sahistasid võrku Alari Saar, Mikk Rajaver, Margus Rajaver, Urmas Rajaver ja Elari Valmas.

„Eks mängu algus näitas, et meil oli pinge peal ja kiirustasime oma otsustega. Tahtsime väga kiirelt väravat lüüa ja kui kaheksandal minutil ära tuli, siis oli juba kõik ka,“ tõdes Sander Viira.

Kui Kuressaare võidus polnud kahtlust, siis põnevust pakkus liiga suurima väravaküti tiitlile mängivate ründajate tegutsemine. Maarek Suursaar tõusiski 13 tabamuse liidriks, Mikk Rajaver on 11 väravaga kolmandal kohal. Ja oma poolteist aasta kestnud väravapõua lõpetas ka meeskonna keskkaitsja ja kapten Elari Valmas.

Sander Viira sõnul lasi Maarek Suursaar pärast neljandat väravat jala sirgu, aga Mikk Rajaver tahtis ikka lõpuni. „Mõlemad seadsid eesmärgi kübaratrikk teha, samas Miku puhul oli positiivne, et ta pani ikka isuga viimase võimaluseni,“ rääkis ta.

Samas oli see kohtumine väga heaks ettevalmistuseks karikavõistluste avamänguks Väätsa vald meeskonnaga. „Karikamängud ei ole meile kunagi olnud kerged,“ tõdes Sander Viira. „Vastased panevad täiega ja eks tuleb ka Väätsa vastu algul kõvasti pusimist. Täna saime palliga mängimist harjutada, mis on hea.“

Järgmisena esindavad nüüd mehed 22. juunil maakondade maavõistlustes kodusaari ja siis 26. juunil kohtutakse Kuressaare linnastaadionil karika 1/64-finaalis JK Väätsa Vald meeskonnaga.

Pilte mängust näeb siit

ESILIIGA B 16. VOOR
mitteametlik protokoll
Pühapäeval, 12.06.2016 kell 12:00, Kuressaare linnastaadion
FC Kuressaare – Viljandi JK Tulevik II 12:0 (5:0)
Väravad: 8., 59. Alari Saar, 27., 70. Mikk Rajaver, 31., 45., 50., 57. Maarek Suursaar, 40. Karmo Paju, 73. Margus Rajaver, 82. Urmas Rajaver, 88. Elari Valmas
Hoiatused: –

FC Kuressaare: Enri Nurmik, Mikk Rajaver, Tõnis Koppel, Maarek Suursaar, Urmas Rajaver, Mario Pruul, Margus Rajaver, Alari Saar (70. Ott Torn), Aleks Lesk (70. Eerik Poopuu), Karmo Paju, Elari Valmas
Varus: Eerik Poopuu, Roland Kütt, Ott Torn

Viljandi JK Tulevik II: Künter Grünbaum, Simon Lukka, Kevin Paavo, Sander Luik, Taavi Rattasep, Sten Koobas, Rasmus Lukka, Lauri Elur, Alko Laanoja