Meeskond teenis lähikonkurendi vastu viigipunkti

Autor: Alver, 15 aprill, 2018

FC Kuressaare pidas Pärnus sealse JK Vapruse vastu võitlusliku mängu ja kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Teenitud punktiga tõusis meeskond turniiritabelis kaheksandale kohale.

“Teenisime ühe punkti, mitte ei kaotanud kahte,” märkis peatreener Jan Važinski. “Alustasime mängu just mitte nii nagu plaanisime. Kui meeskond kaotab neli mängu järjest, siis tekivad meestel kompleksid. Kaotatud mängudes saime vähe rünnata, nüüd pidime ka ise ehitama ja see pole lihtne. Kuna me ei saa koos trenni teha, siis pidime olukorraga kohanema. Aga teisel poolajal panime oluliselt juurde ja see tõi ka tulemuse.”

Esimesel poolajal oli domineerivamaks pooleks kodumeeskond, kes 16. minutil asus väravavaht Ingmar Krister Paplavskise eksimusest Tõnis Vihmoja väravast 1:0 juhtima. “Meie pressing ei toiminud kuidagi ja nad olid enesekindlamad,” tõdes Jan Važinski.

Teist poolaega alustasid paremini saarlased. 57. minutil teeniti keskväljal karistuslöök, mida ei suutnud Vapruse väravavaht Richard Aland korralikult lahendada ja lahtise palli põrutas 10 meetrilt väravasse Margus Rajaver.

“Vaheajal selgitasime, mis valesti,” rääkis Jan Važinski. “Esimene pooltund olime meie üle ja mäng sujus. Viimased kümme minutit vajusime liialt alla. Mis teha meil on väike klubi, neli mängijat on puudu ja see annab tunda.”

Juba kolmapäeval kohtub meeskond koduväljakul karikavõistluste veerandfinaalis FC Floraga ja laupäeval võõrustatakse Nõmme Kalju FC meeskonda. Jan Važinski sõnul midagi kerget ees ei ole, aga ta tõdes, et see on Premium liiga.

Esimese ringi lõpetas FC Kuressaare teenitud 4 punktiga kaheksandal kohal. “Pilt on nüüd kõigil ees, mida see liiga endast kujutab,” lausus peatreener. “Graafik on tihe ja mängutempo kõrge. Aga me ei arvanud, et mõnikord läheb nii raskeks. Lootsime, et suudame ka oma mängu rohkem mängida, aga paraku ainult tabeli teise poole satside vastu. Esimese kuue vastu peame õppima, kuidas hoida tempot ja mitte ära vajuda.”

  1. aprillil kell 15.00 Pärnu kunstmurustaadionil

Pärnu JK Vaprus – FC Kuressaare 1:1 (1:0)

Mänguolud: +13, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras.

Väravad: 16. Tõnis Vihmoja – 57. Margus Rajaver

Hoiatused: 56. Magnus Villota – 87. Sander Viira, 88. Maarek Suursaar

Pealtvaatajaid: 192

Peakohtunik: Grigori Ošomkov

Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Hannes Reinvald

Neljas kohtunik: Eiko Saar

Pärnu JK Vaprus: Richard Aland, Oskar Lepik, Magnus Villota, Joosep Sarapuu, Rasmus Ilves, Enrico Veensalu, Rauno Tutk, Reno Mark (69. Robin Limberg), Kristofer Kaasik, Tõnis Vihmoja (77. Kristian Lenk), Ronaldo Tiismaa (72. Karl Anton Sõerde).

Varmängijad: Dmitri Kutsarev, Andreas Kallaste, Karl Palatu, Robin Limberg, Kristian Lenk, Georg Grahv, Karl Anton Sõerde.

FC Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Mairo Miil, Renno Soosaar, Mario Pruul, Sander Viira, Sander Laht, Sander Seeman, Margus Rajaver (69. Karmo Paju), Oliver Rass (89. Tõnis Koppel), Mario Stern (81. Eerik Poopuu), Maarek Suursaar.

Varumängijad: Eerik Poopuu, Karmo Paju, Tõnis Koppel, Georg Ander Sild.