Meeskond naaseb Paidest viigiga (video)

Paide Linnameeskonnal ei õnnestunud kodus saarlasi seekord üle mängida ja FC Kuressaare vastu lepiti 1:1 viigiga. Võimalusi arvestades oli tulemus õiglane.

Paide alustas 139 pealise kodupubliku ees tugeva survega ja juba 3. minutil lõi teravusi Stanislav Golberg, kuid söödutäpsusest jäi olulisel hetkel vajaka. Hästi alustas paremal äärel Andre Mägi, kelle ohtliku tsenderduse nurjas suluseis.

Goldberg oli uuesti aktsioonis 17. minutil teenides paarikümnelt meetrilt karistuslöögi, mille ta ise napilt üle värava keerutas. Paar minutit hiljem sai Paide publik aga hõisata, sest Goldbergi kukutamise järel põmmutas Eerik Reinsoo karistuslöögi latipõrkest väravasse! Reinsoo jaoks oli see Meistriliigas esimeseks tabamuseks.

Kaotusseisu jäämise järel tõstis seni väga mannetult tegutsenud ja tohutult pallikaotusi teinud Kuressaare pead. Paide senist ülekaalu näitab tõsiasi, et Kure sai vastaste värava lähistele esmakordselt alles 24. minutil, mil midagi ohtlikku korda ei saadetud.

26. minutil üritas Goldberg veidi kaugemalt, kuid Mihhail Lavrentjev suutis palli raskusteta püüda. Esimese pooltunni lõpetuseks said külalised lõpuks esimese korraliku võimaluse, kui Paide pallikaotuse järel pareeris Aiko Orgla Amor Luubi pealelöögi. Minut hiljem oli viik juba õhus, kuid kodumeeskonna õnneks läks Sander Viira pealöök napilt mööda. Kure jätkas isukalt ning 32. minutil veeres väravapostist mööda Vladimir Gerasimovi sooritus.

Avapoolaja lõpus suutis Paide uuesti oma rütmi leida – Sander Rõivassepa löök õnnestus Kure kaitsel blokeerida, kuid Eteria saatis palli paraku healt positsioonilt üle värava. 38. minutil oli Goldbergi kord karistuslöögist õnne proovida, kuid taaskord oli pallilend veidi kõrge.

Teise poolaja sissejuhatuseks jättis muidu korraliku vilepartii teinud Juri Frischer vilistamata selge vea Goldbergi vastu, mille järel Kure sai ohtlikult löögile, kuid Orglal õnnestus Greger Könninge löök pareerida.

Järgnevalt surus Paide korralikult, kuid mängu saatuse otsustada võinud värav jäi ära löömata. Esmalt püüdis Lavrentjev isukalt jätkanud Goldbergi kauglöögi ning seejärel lõi Tiit Tikenberg suurepärase võimaluse krooniks 3-4 meetrilt napilt mööda.

60. minutil ohkas Paide publik kergendatult, kui Orgla tõrjus jalgadega üha enam pahandust teinud Elari Valmase lähilöögi, kes murdis vasakult äärelt üsna julgelt läbi. Olukord jätkus, kodumeeskond kaotas palli ning Orgla sai näpud Valmase löögile uuesti vahele, lükates palli korneriks.

Paidel oli veel kolm head võimalust, kuid kahel korral oli sihik paigast ära Eterial ning standardolukorra järel löögile pääsenud Carl Tubariku jalast lendas pall taas mööda!

67. minutil oli Paide jaoks karistus käes. Kure teenis 25 meetrilt karistuslöögi ning koos Rene Aljasega palli taga tegutsenud Valmas lõi ilmselt oma senise karjääri kaunima tabamusena palli otse ristnurka.

Elari karistuslöögi video:

Paide oli šokis ning võinuks 70. minutil end avastada kaotusseisust, kuid Orgla suutis Valmase eeltöö järel vahetusmees Margus Rajaveri madala löögi tõrjuda.

Võiduväravat vihmasel Starmani Vutipäeval Paide publik enam ei näinud ning õieti suuri võimalusi viimase veerandtunni jooksul ei tulnudki. 79. minutil sai Tubarik veelkord õnne proovida, kuid Karel Voolaidi nurgalöögi järel ei tabanud Paide kapten palli kõige paremini ja nahkkera lendas kaarega otse Lavrentjevi kätte. Viimastel minutitel sai Linnameeskond veel paarist heast kohast karistuslöögi võimaluse, kuid kodumeeskonna teise poolaja standardolukordade lahendused jäid väga lahjaks.

8. septembril kohtuvad meeskonnad uuesti, aga seekord Kuressaares.

Kokkuvõte: EJL

1. septembril kell 17:00 Paide linnastaadion
PAIDE LINNAMEESKOND – FC KURESSAARE  1:1 (1:0)
ametlik protokoll
Väravad
: 19. Eerik Reinsoo – 67. Elari Valmas
Hoiatused: –

Paide LM: 12-Orgla, 13-Mägi, 3-Tubarik, 27-Vanna, 17-Varendi, 25-Reinsoo, 22-Eteria (75. 18-Ustaal), 16-Goldberg, 7-Kald (81. 28-Lehtonen), 10-Tikenberg, 14-Rõivassepp (66. 26-Voolaid).
Varus: 26-Voolaid, 29-Veis, 28-Lehtonen, 18-Ustaal, 24-U. Rooba.

FC Kuressaare: 1-Lavrentjev, 26-Kivi (85. 29-Kelder), 15-U. Rajaver, 13-Rauno Reiman, 25-Viira, 7-Gerasimov, 18-Aljas (77. 19-Seeman), 23-Luup, 39-Valmas, 3-Könninge (59. 20-M. Rajaver), 10-Ilves.
Varus: 12-Riido Reiman, 20-M. Rajaver, 19-Seeman, 29-Kelder.

Mänguolud: +11, pilves hoovihmadega ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.