Meeskond naaseb Maardust suure kaotusega (lisatud protokoll)

FC Kuressaare meeskond kaotas Esiliiga kuuendas voorus võõrsil Maardu Linnameeskonnale 1:5, sest enda realiseerimata võimalused seekord saarlastele enamat ei võimaldanud.

“Pärast 1:5 kaotust on keeruline öelda, et tegu on pisut ebaõiglase tulemusega, sest kui ka nende väravad alles jätta, võinuks seis olla 5:5 või isegi 6:5 meie kasuks,” rääkis meeskonda juhendanud Martti Pukk.

Esimesel poolajal olid head võimalused väravani jõuda Tõnis Koppelil, Maarek Suursaarel, Mario Sternil ja Amor Luubil, kuid skoori avas 36. minutil hoopis Vitali Gussev. Teist poolaega alustasid võõrustajad teravamalt, kui 47. minutil  lõi Maksim Krivošein 2:0. “Nad lõid oma väravad väga meisterlikult ja kaks esimest said meie jaoks määravaks,” leidis Martti Pukk.

Kui Nikita Brõlin suurendas 56. ja 66. minutil võõrustajate eduseisu veelgi, võis tunduda, et kõik on tehtud. Siis teenis aga Pelle Pohlak penalti, aga väravavaht Ilja Kassjantšuk suutis Mario Pruuli löögi tõrjuda.

Saarlased said siiski initsiatiivi, kuid Maardu väravavaht tegi jätkuvalt häid tõrjeid ja kaitsjad tegid oma tööd ennastsalgavalt. 76. minutil kandis surve lõpuks vilja, kui Pelle Pohlak sai 16 meetrilt löögile ja pall lendas läbi rikošeti väravasse. “See oli hea, et Pelle suutis ühe võimaluse ära lüüa ja vormistas meie auvärava, sest mingi hetk oli tunne, et meile pole praegu väravaid ette nähtud,” tunnustas Pukk.

Lõppskoori vormistas kiirrünnakust 87. minutil Vitali Gussev. “Nad kasutasid meie standardite järel kontraid hästi ära,” märkis Martti Pukk. “Olime ise vastaste värava all, kui hetk hiljem olime juba kaitses hädas.”

Martti Puki hinnangul tõmbas meeskond hea märtsikuuga omale pinged ja liigse tahtmise peale ning sellest on vaja nüüd üle saada nig meeskonnavaim appi võtta. Esimene võimalus selleks avaneb juba laupäeval 22. aprillil kell 16.00, kui Kuressaare kunstmuruväljakul võõrustatakse mullust kanget konkurenti FC Elvat.

Esiliiga VI voor
Pühapäev, 16.04 kell 16:00, Maardu kunstmuruväljak
Mitteametlik protokoll

Mänguolud: -1, vahelduv pilvisus; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 68

Maardu Linnameeskond – FC Kuressaare 5:1 (1:0)
Väravad: 36., 87. Vitali Gussev, 47. Maksim Krivošein, 56., 66. Nikita Brõlin – 76. Pelle Pohlak
Hoiatused: 65. Šahrijar Abdullajev, 67. Deniss Kovtun, 90.+2 Nikita Brõlin – 27. Maarek Suursaar

Maardu Linnameeskond: Ilja Kassjantšuk, Anton Aristov, Deniss Kovtun (76. Aleksei Titenkov), Tihhon Šišov, Šahrijar Abdullajev, Ilja Zelentsov, Klimentii Boldyrev, Nikita Brõlin, Vadim Šalabai (79. Rain Aasmäe), Maksim Krivošein (59. Deniss Suvorikov), Vitali Gussev.
Vahetusmängijad: Rain Aasmäe, Aleksei Titenok, Danil Lebedev, Denis Kotov, Artjom Jakovlev, Yaroslav Dmitriev, Deniss Suvorikov.

FC Kuressaare: Enri Nurmik, Reivo Vinter (46. Urmas Rajaver), Mario Pruul, Sander Viira, Pelle Pohlak, Karmo Paju, Sander Laht, Mario Stern, Tõnis Koppel (32. Mikk Rajaver), Maarek Suursaar (74. Elari Valmas), Amor Luup (69. Reiko Mäeorg).
Vahetusmängijad: Mikk Rajaver, Urmas Rajaver, Reiko Mäeorg, Elari Valmas.

Väljakukohtunik: Dmitri Kulikov
Abikohtunikud: Mark Gortfelder, Andrei Petrov