Meeskond lõpetas põhiturniiri võiduga

Premium liiga põhihooaja viimases kohtumises võitis FC Kuressaare kodus juba esiliigasse langenud Pärnu JK Vapruse 2:1 ja ootab nüüd vastast üleminekumängudeks.

“Kindlasti hea meel, et saime lõpuks ka Pärnu üle võidu, lõpetasime hooaja 21 punktiga, vahe Kaleviga 8 punkti, mis on okei,” rääkis meeskonna peatreener Jan Važinski vahetult pärast kohtumist.

Kuressaare linnastaadionil käis võrdsete vastaste mäng, kus võimalusi oli mõlemal poolel, kuid 40. minutil asusid võõrustajad Sander Lahe väravast 1:0 juhtima. Teisel poolajal oli mäng rohkem Kure kontrolli all ja 66. minutil lõi Eerik Poopuu 2:1.

Paraku lasti pärnakatel 72. minutil üks värav tagasi lüüa ja kohtumise lõpp kujunes veidi närviliseks. “Täna oli 70 minutit mängus kõik kontrolli all, aga nagu Kurel tihti ei oska me seisu järgi mängida ja lubasime lüüa kerge värava. Nii oli lõpp väga pingeline,” tõdes Jan Važinski.

Peatreeneri hinnangul oli võit oluline ka selles mõttes, et nüüd on üleminekumängudele hea minna korraliku emotsiooniga. “Katsetasime ka erinevaid nüansse ja vaatasime, kuidas see toimib. Nüüd ootame, kuidas mängivad Rakvere ja Elva ning hakkab ettevalmistumine kaheks viimaseks mänguks,” lausus Jan Važinski.

Premium liiga 36. voor

10.11.2018 kell 13:00 Kuressaare linnastaadion

Mänguolud: +7, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.

FC Kuressaare – Pärnu JK Vaprus 2:1 (1:0)

Väravad: 40. Sander Laht, 66. Eerik Poopuu – 72. Kristen Saarts

Hoiatused: 90.+1 Miikael Tuus – 30. Kaspar Tilga, 85. Magnus Villota

FC Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Rasmus Saar, Märten Opp, Sander Viira, Margus Rajaver, Karmo Paju, Amor Luup, Oliver Rass (79. Kristjan Moorats), Karl Ivar Maar, Sander Laht (79. Miikael Tuus), Elari Valmas (46. Eerik Poopuu)

Vahetusmängijad: Roland Kütt, Kristjan Moorats, Eerik Poopuu, Miikael Tuus, Mario Pruul, Maarek Suursaar

Pärnu JK Vaprus: Richard Aland, Kaspar Tilga (46. Joosep Sarapuu), Rasmus Ilves, Magnus Villota, Uku Kõrre, Tõnis Vihmoja, Rocco Mõtt (69. Kristen Saarts), Reno Mark, Enrico Veensalu, Gegi Kekua, Ronaldo Tiismaa

Vahetusmängijad: Kenzo Talviste, Karl Anton Sõerde, Kristen Saarts, Joosep Sarapuu, Georg Grahv

Kohtunik: Marko Liiva

Abikohtunikud: Maikel Mikson, Rando Kesküla

Neljas kohtunik: Kristo Külljastinen

Inspektor/korraldusjuht: Ahti Habanen

Kohtunike vaatleja: Robert Pajussaar