Meeskond langes võideldes

2 minuti lugemine

Viimased pool tundi FCI Tallinna Levadia vastu vähemuses mänginud FC Kuressaare võitles mehiselt, kuid kokkuvõttes tuli ikkagi ühe tiitlipretendendi 5:0 paremust tunnistada, kusjuures kolm väravat lõõdi viimastel minutitel.
“Kindlasti ei saa tulemusega rahul olla, aga kui vaatame mängukäiku ja esimese poolaja lisaminutil löödud esimesele väravale, siis võitlesime hästi ja kaotusseisu jäämine tuli valusal hetkel,” rääkis peatreener Jan Važinski.
Levadia haaras A.LeCoq Arenal kiiresti mänguohjad, kuid saarlaste väravalukku ei suudetud kuidagi lahti murda. Kure mehed ootasid oma võimalusi vasturünnakutel, kuid momentideni ei jõudnud.
Kui juba tundus, et puhkama minnakse seisul 0:0 lõi Gando Biala 45.+2 minutil avavärava ja kui sama mees lõi teise poolaja esimesel minutil 2:0 olid võõrustajad saanud oma tahtmise ja mäng veidi rahunes.
57. minutil teenis Karl-Ivar Maar teise kollase kaardi, mis tähendas ühtlasi ka väljakult eemaldamist. Kümnekesi suutsid saarlased Levadia rünnakuid tõrjuda kuni 83. minutini, siis lõid pealinlased veel kolm väravat.
“Mäng kestab ikka 90 minutit ja see lõpp tuli meil mängida väsimuse pealt,” tõdes Jan Važinski. ” Püüdsime täna mängida tervete meestega ja nendeta kellel on pisivigastused, mitu meest sai pisut puhkust. Aga samas on mul raske mängijatele pretensioone esitada, sest algusest lõpuni võideldi. Meie vastu olid mitmed asjaolud, sest taastumisaeg mängude vahel on olnud väike ja koosseisuga on probleemid.”
Jan Važinski sõnul on veel palju minna, sest see oli mäng number 17 ja järgmise kohtumisega jõutakse alles ekvaatorile. “Teeme mänguks Transiga tõsise ettevalmistuse, et anda neile kodus tõsine lahing,” märkis peatreener.
Tallinna FCI Levadia – FC Kuressaare 5:0 (1:0)
Mänguolud: +19, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 149
Väravad: 45+2., 46. Gando Biala, 83. Pavel Marin, 89. pen. Markus Jürgenson, 90+2. Joao Morelli
Hoiatused: 55., 57. Karl Ivar Maar, 78. Otto-Robert Lipp, 88. Ranon Kriisa – 88. Jevgeni Ossipov
Eemaldamine: 57. Karl Ivar Maar
FCI Levadia: Sergei Lepmets, Dmitri Kruglov (73. Igor Dudarev), Jevgeni Osipov, Maksim Podholjuzin, Markus Jürgenson, Juri Tkatšuk, Kirill Nesterov, Mark Oliver Roosnupp (46. Rasmus Peetson), Joao Neto Morelli, Pavel Marin, Gando Biala (66. Nikita Andrejev).
Varus: Artur Kotenko, Marko Lipp, Igor Dudarev, Rasmus Peetson, Marek Kaljumäe, Nikita Andrejev, Karl Rudolf Õigus.
FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Mairo Miil, Mario Pruul, Rauno Tutk, Märten Pajunurm (26. Ranon Kriisa), Karmo Paju, Märten Opp (75. Maarek Suursaar), Silver Alex Kelder, Reivo Vinter (62. Otto-Robert Lipp), Sander Laht, Karl Ivar Maar.
Varus: Sander Seeman, Otto-Robert Lipp, Ranon Kriisa, Maarek Suursaar, Sten Penzev.
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Lauri Salei, Veiko Mõtsnik