Meeskond jäi Kalevile napilt alla

Tänases Premium liiga neljandas voorus tuli FC Kuressaare meeskonnal tunnistada JK Tallinna Kalevi nappi paremust, kui Sportland Arenal neile 0:1 alla jäädi.

Mäng algas Kurele hästi – juba neljandal mänguminutil saatis Sander Laht 30 meetrilt teenitud karistuslöögi püssikuulina posti, kust mänguvahend kahjuks tagasi väljakule põrkas. Kalevlased suutsid aga sellest hästi toibuda ning umbes veerandtunnise mängu järel oli initsiatiiv juba nende käes.

Mitmel korral hoidis avapoolajal saarlasi vee peal väravavahi Siim-Sten Palmi tegutsemine – noor puurilukk tõrjus nii Maksim Paponovi kui ka Fatih Altuntagi üritusi, mis mõne kehvema väravavahi korral oleksid kalevlased kindlasti juhtima viinud.

Kuigi pealinna meeskond sai poolaja keskel vastasele surve selgelt peale pandud, õnnestus Kuressaarel nii-öelda esimene laine üle elada ning poolaja lõpus hakkas mäng taas tasakaalustuma. Sander Sinilaidi trahvikastijoonelt sooritatud löögi suutis Kalevi väravavaht latti tõrjuda ja nii mindi poolajapausile siiski seisul 0:0.

Kui avapoolaega alustas kohe hea võimalusega Kuressaare, siis teine kolmveerandtund algas Kalevi “garderoobiväravaga” – Elvis Liivamägi tsenderdus vasakult äärelt leidis tagaposti juures üles Ats Sillaste, kes palli 48. minutil terava nurga alt väravasse saatis.

Poolaja keskel muutus mäng üha tulisemaks, mis peegeldus ka vigade tiheduses ja raskuses – üha tihedamini olid mängijad kunstmurul pikali mõnda kehaosa kinni hoidmas.

Tuline oli ka mängu lõpp – Kuressaare tõi ründesse lisajõude ning mängu viimased kümmekond minutit kuulusidki juba saarlastele. Kollaseid kaarte jagati kamaluga mõlemale meeskonnale ning nägemata ei jäänud ka punane kaart – selle sai kalevlane Risto Kägo, kes palli vile järel vihast minema lõi ning selle eest oma teise kollase kaardi teenis.

Lisaminutitel oli Kurel veel paar nurgalööki ja tsenderdust ning Bert Klemmeri pealöök päästeti kalevlaste poolt lausa väravajoonelt, aga lõpuvile kõlades seisid tablool endiselt Kalevi võitu tähistavad numbrid – 1:0.

Sergei Zamogilnõi sõnul tegi head meelt, et meeskond võitles lõpuni, aga resultaadiga rahule jääda ei saa. “Oma jälje jättis arvatavasti ka see, et lausa 4-5 potentsiaalset põhimängijat haiguse või vigastuse tõttu mängust eemale jäid, aga kindlasti polnud see kaotuse põhjuseks. Tuleb tööd edasi teha, et paremaks saada.”

Järgmise mängu peab meeskond nüüd tõenäoliselt alles kahe nädala pärast Sillamäel kohaliku JK Kaleviga, sest 6. aprillil Kuressaare linnastaadionil toimuma pidanud viienda vooru kohtumine lükatakse lume- ja ilmaolude tõttu arvatavasti juunikuusse.

30. märtsil kell 17:00 Sportland Arena
JK TALLINNA KALEV – FC KURESSAARE  1:0 (0:0)