Meeskond end Tammeka duubli vastu tagasi ei hoidnud (lisatud video)

Kui saarlased kodus juba väravaid lööma hakkavad, siis tehakse seda põhjalikult ja nii polnud seekord pääsu ka Tartu JK Tammeka U21 võistkonnal, kelle väravasse toimetati pall lausa 10 korral.

„See on veidi üllatuslik seis,“ tõdes peatreeneri ametis olev Sander Viira. „Nii lihtsat mängu poleks küll oodanud. Aga lasime nad alguses kaks korda mängu tagasi, õnneks siis lõime ise ka kohe jälle ära.“

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises oli juba 12. minutiks võõrustajate edu 2:1. Skoori avas 3. minutil Maarek Suursaar ja Sander Laht suurendas kuus minutit hiljem eduseisu kahele väravale.

Tartlaste poolel lõi Erki Mõttus ühe penaltist tagasi, kuid väravamaitse kätte saanud võõrustajad jätkasid resultatiivselt. Väravani jõudsid veel kord Suursaar ja Laht, ühe tabamuse said kirja Urmas ja Margus Rajaver. Külaliste poolel suutis vastata korra veel Mõttus.

„Algul oli kohe näha, et see mäng tuleb selline lahtine, sest nad mängisid suhteliselt kõrgel,“ rääkis Sander Viira, lisades, et oldi Tammeka taktikaks hästi valmis.

Teisel poolajal väravasadu jätkus ning skoori tegid korra veel nii Suursaar, kui Laht, jala said valgeks ka Mikk Rajaver ja Alari Saar. Vastaste poolel tegi kübaratriki Mõttus, kes sai oma kolmanda värava lisas penaltist.

„Meil oli tähtis taga distsiplineeritult mängida ning ise kontratega vastata ja see täna see teine osa toimis,“ märkis Sander Viira, tõdedes, et samas olid kolm sisselastud väravat siiski liiast.

„Me tegime kaitses rumalaid eksimusi. Elarist (Valmas) oli võibolla täna puudus, kaitseliinis ei tekkinud liidrit, kes asjad paika paneks ning kes valju häälega taga räägiks ja juhendaks.“

Samas näitavad kümme löödud väravat, et rünnakul asjad toimivad. „Sander Laht on ka nüüd uuesti sisse elanud,“ leidis Viira. „Aga ma ei usu, et mehed saavutatud edust võiks edaspidi mõnes kohtumises uinuda. Kui vastane laseb niimoodi mängida, siis me üritame nõelata, positsioonirünnakuga on vaja rohkem tööd teha.“

Järgmises voorus kohtutatakse 24. juulil võõrsil JK Sillamäe Kalevi duubliga, aga vahele peetakse 20. juulil veel karikamäng Tallinnas FC Soccernetiga.

Esiliiga B, 19.voor
Neljapäev, 14.07.2016 kell 19:00, Kuressaare linnastaadion
mitteametlik protokoll
FC Kuressaare – Tartu JK Tammeka U21 10:3 (6:2)
Väravad: 3., 24., 64. Maarek Suursaar, 9., 32., 76. Sander Laht, 30. Urmas Rajaver, 43. pen. Margus Rajaver, 61. Mikk Rajaver, 87. Alari Saar – 12. pen., 28., 73. pen. Erki Mõttus
Hoiatused: 72. Jaanis Kriska, 84. Reivo Vinter – 26. Kristofer Kaasik, 42. Karl Vaabel, 47. Erko Litvjakov, 84. Sander Taan

FC Kuressaare: Roland Kütt, Jaanis Kriska, Mikk Rajaver (63. Eerik Poopuu), Tõnis Koppel, Maarek Suursaar (71. Alari Saar), Urmas Rajaver, Mario Pruul, Margus Rajaver, Sander Laht, Karmo Paju (71. Märten Opp), Aleks Lesk (44. Reivo Vinter)
Varus: Märten Opp, Eerik Poopuu, Reivo Vinter, Alari Saar, Enri Nurmik

JK Tammeka U21: Karl Vaabel, Temari Nuuma, Andre Varusk, Erko Litvjakov, Tarmo Riivo Tšernjavski, Sten Reinkort (46. Artur Uljanov), Sander Taan, Johannes Theodor Kollist, Erki Mõttus, Kristofer Kaasik (57. Madis Kasemaa), Sven Karu
Varus: Madis Kasemaa, Artur Uljanov

Mänguolud: +21, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.