Meeskond annab koduses laagris viimase lihvi

Autor: Alver, 10 veebruar, 2018

Kahel järgmisel nädalavahetusel toimub meeskonnale Kuressaares treeninglaager, kus antakse eelseisvale Premium liiga hooajale viimane lihv.

Peatreener Jan Važinski ütles, et Kuressaare kunstmuruväljakul toimuva treeninglaagri eesmärk on parandada ja lihvida meeskonna kokkumängu. „Meil on palju nüansse, mida arendada,“ lausus ta. „Me peame õppima, kuidas ühiselt palliga tegutseda, kuidas mängida palli kaotamise järel pressingut ja kuidas standard olukordades nii kaitses, kui rünnakul tegutseda.“

Jan Važinski sõnul on meeskond siiani saanud Taliturniiril küll koos mängida, aga trennid on toimunud Kuressaare ja Tallinna meestele eraldi. Liitunud on ka uued mängijad kellele üritatakse meeskonnaga liitumine muuta sujuvaks. „Tahame, et nad tunneks end võistkonna täieõiguslike liikmetena,“ selgitas peatreener.

Tallinnas on trenne vedanud Sander Laht ja Urmas Rajaver, Kuressaares Sander Viira. Jan Važinski hinnangul on senine treeningtöö kulgenud plaanipäraselt. „Mängijad on ka ise palju vaeva näinud, sest nad pole viimase kolme aastaga nii suure koormusega treeninud, aga end ette valmistada Premium liigaks muud moodi ei saa,“ märkis ta.

Tähtsal kohal saab olema taktikaline ettevalmistus ja enne pealelõunast trenni analüüsitakse, mida ja miks tehakse. „Selgitan meestele, millised on meie taktikalised variandid liigas edukalt mängimiseks,“ rääkis Jan Važinski.