Meeskond andis Paides lahingu, kuid punkte ei teeninud

Võõrsil mängitud kohtumises Paide Linnameeskonna vastu püsis FC Kuressaare mängus pea 70 minutit, siis võtsid võõrustajad oma ja võitsid 3:1. Elari Valmas lõpetas mängu hooaja teise punase kaardiga.

“Kui enne mängu olime tunnelis, kus tundus, et valgus üldse ei paista, siis täna oli juba valgust näha mitte ainult Paides vaid ka meie mängus,” tõdes peatreener Jan Važinski, lisades, et mängus oli juba olukordi, mis tulid välja ja millega võib rahul olla.

Kodumeeskond oli Paide kunstmuruväljakul domineerivamaks pooleks ja saarlased vastasid võimalusel vasturünnakutega. Esimesel poolajal olid võõrustajad teravamad, kuid külaliste viiest kaitseliini murda ei suudetud. “Saime kaitseliini paika, aga Paide oma mängiga soosis ka seda, kui mängis palju pikka palli,” rääkis vasakkaitsja positsioonil tegutsenud Sander Laht.

Esimesena jõudis sihile Paide 58. minutil, kui Sander Laht kaotas võitluse otsajoonelt läbi murdnud Samson Onomigho Iyedele, kes söötis palli karistusala joonele, kust Magnar Vainumäe lõi 1:0.

Saarlased viigistasid seitse minutit hiljem, kui Maarek Suursaar sai paremalt läbi ja lõi peale, kuid Kristjan Tamme tõrjus palli Sander Lahe jalale ja seis oli 1:1. Kohe järgmisel rünnakul lendas pall Paide tsenderdusest värava ette, kust see põrkas Elari Valmase peast Iyedele ja mees lõi viielt meetrilt 2:1. Lõppskoori vormistas Paide 81. minutil Sander Sinilaidi tabamusest.

“Teatud momentidel eksisime kohtades, kus ei tohiks,” märkis Jan Važinski. “Need ei olnud jämedad eksimused, aga kas jäime pisut hiljaks või kaotasime liialt kergelt vastasele kahevõitluse.”

Häid tõrjeid tegi mängus väravavaht Ingmar Krister Paplavskis, kes jäi ületamatuks nii Tarmo Neemelole, kui Andre Frolovile ja 64. minutil tõrjus ta ka penalti. “Ingmar oli tubli igas momendis,” jagas Jan Važinski oma väravavahile tunnustust.

Paraku jäi kohtumisest saarlastele ka mõru maik Elari Valmase teenitud punase kaardi pärast. “Situatsioon oli tgelikult selline, et teist kollast ei oleks seal pidanud saama,” märkis Jan Važinski. “Väga kahju. Enne Vaprusega mängu on meil nüüd nädal aega mõelda kuidas me nende vastu läheme ja kes Elari koha täidab.”

“Meil on raske ja peabki olema raske,” tunnistas Sander Laht. “Me tuleme esiliigast ja pole võimalik, et jõuame kohe vastastega võrdselt joosta. Eks me peame tööd tegema. Oleme viikingid ja just ründemängus peame juurde panema.”

Premium liiga 8. voor

Mäng: 07.04.2017 kell 13:00 Paide kunstmuruväljak

Mänguolud: +6, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.

Pealtvaatajad: 121

Paide Linnameeskond – FC Kuressaare 3:1 (0:0)

Väravad:58. Magnar Vainumäe, 67. Samson Onomigho Iyede, 81. Sander Sinilaid – 65. Sander Laht

Hoiatused:48. Ander Ott Valge – 64. Elari Valmas, 90.+2 Elari Valmas, 90.+3 Ingmar Krister Paplavskis

Paide Linnameeskond:Kristjan Tamme, Edgar Tur, Martin Kase, Kristjan Pelt, Oleksandr Sukharov, Andre Frolov (K), Sander Sinilaid, Yann Michael Yao, Samson Onomigho Iyede, Tarmo Neemelo (77. Kristofer Piht), Ander Ott Valge (57. Magnar Vainumäe)

Vahetusmängijad: Mattias Sapp, Michael Lilander, Magnar Vainumäe, Randin Rande, Henri Hanson, Kristofer Piht

FC Kuressaare:Ingmar Krister Paplavskis, Mairo Miil, Märten Opp, Elari Valmas, Mario Pruul, Sander Laht, Oliver Rass, Sander Seeman, Mario Stern (70. Georg Ander Sild), Margus Rajaver (74. Eerik Poopuu), Maarek Suursaar (86. Karmo Paju)

Vahetusmängijad: Tõnis Koppel, Renno Soosaar, Karmo Paju, Eerik Poopuu, Sander Viira, Georg Ander Sild

Peakohtunik: Mart Martin

Abikohtunikud: Dmitri Vinogradov, Maikel Mikson

Neljas kohtunik: Dmitri Kirilov

Inspektor/korraldusjuht: Siim Juks

Kohtunike vaatleja: Margus Kröönström