Rõõmupidu koos kiivriga. Alver Kivi

Me jätkame Premium liigas!

FC Kuressaare võitis Premium liiga üleminekumängudel ka teist korda FC Elva, kui oli koduväljakul vastasest 1:0 parem ja nii ollakse kõrgemas seltskonnas ka tuleval aastal.

“Rõõm on väga suur,” tunnistas peatreener Jan Važinski. “Meeskond näitas sisu ja tegi suurepärase hooaja. 11 kuud on olnud pikk aeg ja poisid mängisid täna lõpetuseks suurepärase mängu.”

Kure Arenal mängitud kohtumises võtsid võõrustajad kohe initsiatiivi ja näitasid soovi värav ära lüüa. Juba 10. minutil põrutas Sander Laht palli 18-meetrilt Elva värava posti. Teist korda päästsid väravaraamid külastajaid mõni hetk hiljem, kui Karl Ivar Maar tõstis väravavaht Arvo Käkiga silmitsi saades palli väravalatti. Veel mõned minutid hiljem tõrjus Käkk Amor Luubi pealelöögi üle värava. “Oleks võinud asja juba varem lukku panna,” märkis Jan Važinski.

Teisel poolajal jätkus Kuressaare maruline surve ja lõpuks saadi 61. minutil ka oma tahtmine, kui Rasmus Saar karistusala tagant palli võrku saatis. Hiljem oli mitu suurepärast võimalust ka vahetusest sekkunud Maarek Suursaarel, kuid eesmärgile ründaja ei jõudnud.

Elva millegi erilisega vastata ei suutnud ja nii said kahe mängu kokkuvõttes 2:0 seisuga paremad olnud saarlased võidutantsu koos fännidega käima panna.

“Teises mängus näitasime, et mängisime ikkagi hooaja Premium liigas,” rääkis Jan Važinski. “Meil oli ülekaal ja taga oli null, lihtsalt jäi puudu realiseerimisest. Rõõmustab see, et mõlemas kohtumises suutsime hoida enda värava puutumatuna, mängisime distsiplineeritult, kui samal ajal pidime ise ründama.”

Kuna järgmine hooaeg algab juba märtsis, siis pikalt puhata ei saa. “Peame hakkama mõtlema järgmisele aastale, tuleb rääkida mängijatega kes laenul ja tahaks kindlasti sama koosseisu säilitada ja kaks-kolm täiendust hankida,” märkis Jan Važinski.

1. novembril kell 13 Kuressaare kunstmurustaadionil

Mänguolud: +5, pilves ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 151

FC Kuressaare – FC Elva 1:0 (0:0), kahe mängu kokkuvõttes 2:0

Väravad: 61. Rasmus Saar

Hoiatused: 66. Sander Seeman, 88. Maarek Suursaar – 38. Martin Thomson, 64. Kaarel Tinn, 70. Veiko Kütt

FC Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Mairo Miil, Märten Opp, Sander Viira, Rasmus Saar, Sander Seeman, Karl Ivar Maar (74. Karmo Paju), Oliver Rass (83. Margus Rajaver), Amor Luup, Sander Laht, Elari Valmas (73. Maarek Suursaar).

Varumängijad: Karmo Paju, Margus Rajaver, Roland Kütt, Maarek Suursaar, Ranon Kriisa, Reivo Vinter, Mario Pruul.

FC Elva: Arvo Käkk, Karl Bussov (71. Remi Kõivik), Veiko Kütt, Martin Thomson, Henri Härm, Paul-Feliks Frei, Kaarel Tinn, Deniss Samoilov, Nikita Karasjov (71. Veiko Maidla), Jürgen Kuresoo, Ats Joandi (79. Tarmo Timm).

Varumängijad: Karl Kruus, Remi Kõivik, Tarvo Timm, Veiko Maidla.

Peakohtunik: Kristo Tohver

Abikohtunikud: Silver Kõiv, Aron Härsing

Neljas kohtunik: Jaan Roos

Otsakohtunikud: Juri Frischer, Eiko Saar